BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Ako vyzerá Valentín vo svete? Toto je 6 tradícií z rôznych krajín
zdroj: Photo by freestocks.org on Unsplash

Ako vyzerá Valentín vo svete? Toto je 6 tradícií z rôznych krajín

Sviatok sv. Valentína nemusí nutne znamenať iba čokoládu, kvety či značkové spodné prádlo. Niektoré svetové krajiny oslavujú sviatok zamilovaných skutočne originálnym spôsobom.

Ľudia vo svete trávia sviatky lásky po svojom. Ich zvyky a obyčaje sa menia od miesta k miestu. Prinášame vám preto 6 najrôznejších valentínskych tradícii z celého sveta, ktoré vás zaručene dostanú do tej správnej romantickej nálady.

1. Dánsko

V tejto krajine patrí Valentín k tým menej zabehnutým a tradičným sviatkom, no napriek tomu si získal u domácich veľkú obľubu. Okrem zaľúbených valentínok sa partneri obdarúvajú lisovanými snežienkami. Nepodpisujú sa menom a obdarovaná osoba vždy musí hádať od koho je.

2. Juhoafrická republika

Sviatok zaľúbených sprevádzajú v Juhoafrickej republike hlavne festivaly a kvety. Zaujímavou tradíciou je, že ženy si pripínajú na svoje rukávy meno muža, ktorému patrí ich srdce. Niekedy sa tak stane, že muž zostane prekvapený a dozvie sa o novej tajnej obdivovateľke. 

3. Taliansko

Korene sviatku zaľúbených nájdeme práve v Taliansku. I keď si mnoho ľudí myslí, že sa jedná o komerčný americký sviatok, jeho história je omnoho dramatickejšia a romantickejšia. Jeho história siaha až do čias Rímskej ríše. Dnes ho v tejto krajine oslavujú darčekom Baci Perugina (malé orieškové bonbóny v tvare srdiečok). K tým neodmysliteľne patrí romantická večera a krásne kvety. Od Taliana môžete očakávať vždy iba červené ruže, ktoré značia lásku a zamilovanosť.

pixabay.com

4. Fínsko

Fíni nepatria k zástancom tohto sviatku. Namiesto sv. Valentína oslavujú o niečo platonickejšiu udalosť - Národný deň priateľstva (Ystävänpäivä). Oslava priateľstva zahŕňa asi to, čo sa od názvu patrí. Fíni vyrážajú do ulíc alebo si doprajú príjemné posedenia pri obede či v bare. Jednoducho, trávia čas s najbližšími a spoločne ho oslavujú. 

5. Južná Kórea

Ďalšou krajinou, ktorá Valentín oslavuje po svojom je Kórea. Namiesto neho oslavujú Čierny deň, ktorý však neznamená nič negatívne. Podobne ako vo Fínsku, sa Kórejčania stretávajú v baroch či reštauráciách so svojimi najbližšími. Pre tento deň je typické jedlo jajangmyeon. Jedná sa o čínsko-kórejskú delikatesu, ktorá občas nemusí vyzerať najlákavejšie, no vraj chutí skvele. Ide o rezance s hustou omáčkou z čiernej fazule, bravčovým mäsom a zeleninou.

6. Anglicko

Podľa starých tradícií Angličanky oslavujú sviatok lásky tiež po svojom. Pred spaním si pod vankúš uložia päť vavrínových listov v správnom tvare (do každého roku jeden a ďalší do stredu). Vďaka tomu budú mať v noci počas spánku možnosť vidieť svojho budúceho manžela. 

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio