BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Pozor na chrípkové obdobie! Tieto 3 potraviny vás pred ňou ochránia
zdroj: SAMphoto

Pozor na chrípkové obdobie! Tieto 3 potraviny vás pred ňou ochránia

Ak vás nakoniec aj nepríjemná chrípka dostala, určite vám pomôžu k rýchlejšiemu zotaveniu.

Dôležitá je pestrá strava bohatá na zeleninu a samozrejme pohyb. Vyhýbať by ste sa mali jedlu s vysokým obsahom cukru, pretože ten znižuje prirodzenú obranyschopnosť ľudského tela pri boji s infekciami. Ak sa chcete uistiť, že vás choroba neskolí len tak ľahko, zaraďte do jedálnička aj nasledujúce prírodné lieky. Okrem nich je veľmi dôležitý aj vitamín D, ktorý je potrebné počas choroby dopĺňať. 

1. Cesnak

Práve táto potravina funguje ako prírodné antibiotikum. Má protizápalové účinky, ktoré ocenili už aj naše staré mamy. Najúčinnejšie je jesť ho čerstvý. Pridávať ho môžete kamkoľvek. Ak vás už chrípka zmohla, pridajte ho napríklad pretlačiť do vývaru či ako overenú klasiku - potretý na hrianke. Vyskúšať sa oplatí aj cesnakový sirup, ktorý uľaví takmer okamžite. 

2. Kiwi

Ako prevencia, ale aj ako účinný liek je dôležitý vitamín C. Veľké množstvo ho nájdete práve v kiwi, dokonca väčšie ako v citróne či mandarínkach. Odporúča sa konzumovať surové a čerstvé. Výborne sa hodí aj do smoothie nápojov či ako ľahká desiata a olovrant. Vitamín C je veľmi silný a pre organizmus potrebný antioxidant. 

3. Zázvor

Zázvor je nesmierne účinný nielen pri prevencii, ale aj pri samotnej liečbe, obsahuje množstvo vitamínov a nevyhnutné aminokyseliny, zlepšuje trávenie, podporuje tvorbu žalúdočnej šťavy a má aj upokojujúce účinky. Ideálny je v spojení s medom, ktorý má protizápalové účinky.

pixabay.com

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio