BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Nezanedbávajte domácu starostlivosť. Vyskúšajte zázračnú pleťovú masku z jogurtu a banánu
zdroj: SAMphoto

Nezanedbávajte domácu starostlivosť. Vyskúšajte zázračnú pleťovú masku z jogurtu a banánu

Jednoduchá pleťová maska, ktorú zvládne v pohodlí domova vyrobiť každá z nás. Navyše čerstvosť, ale aj kvalitu surovín máte vo svojich rukách vy.

Dbať na dostatočnú výživu našej pleti by sme mali počas celého roka, no najviac počas zimných mesiacov. Vtedy naša pokožka trpí o niečo viac. Dodajte jej všetky potrebné vitamíny a minerály, ktoré potrebuje na regeneráciu a váš dokonalý vzhľad je zaručený. Doprajte si výživnú pleťovú masku z banánu a jogurtu, ktorá vám navyše pomôže zbaviť sa lesknúcich partií.

Na prípravu tejto masky vám postačí iba jeden zrelý banán a 3 lyžice jogurtu. Použite podľa veľkosti buď celý alebo polovičku. Masku vytvoríte veľmi jednoducho. Stačí ak banán popučíte vidličkou, vytvoríte kašičku, pridáte jogurt a následne nanesiete na celú (dôkladne vyčistenú) tvár. Masku nechajte pôsobiť po dobu 30 minút a zmyte vlažnou vodou.

Použiť odporúčame čistý biely jogurt, ktorý nie je sladený. Obsahuje veľké množstvo proteínov, ale aj vitamínov. Tiež obsahuje kalcium a baktérie prospešné nielen pre náš organizmus, ale aj pleť. Jogurt dokáže s pleťou veľké divy. Okrem toho, že redukuje akné, výrazne hydratuje, vyživuje, vyhladzuje a pomáha zjednocovať tón pleti. Vyskúšať sa oplatí, aj keď to preženiete s opaľovaním. Vyberte si v obchode čistý, hustejší jogurt a hlavne bez obsahu cukru. 

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio