BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Najšialenejší trend v plastickej chirurgii: Aj vy môžete mať pupok ako Emily Ratajkowski
zdroj: Instagram.com/emrata

Najšialenejší trend v plastickej chirurgii: Aj vy môžete mať pupok ako Emily Ratajkowski

Plastickí chirurgovia tvrdia, že v posledných rokoch sa zdvojnásobil záujem o operácie tohto druhu. Pacienti čoraz častejšie chcú, aby mali pupok ako Emily Ratajowski alebo Jessica Simpson.

Podľa štatistík Američania v roku 2016 utratili až neuveriteľných 16 miliárd dolárov na plastickú chirurgiu. Lekári prisudzujú túto túžbu po novom zovňajšku (tentokrát) vo forme nového pupka, práve telefónom s fotoaparátmi a sociálnym médiám, ako je napríklad Instagram. Ženy (ale aj muži) čoraz častejšie podstupujú kruté riziko plastík a dobrovoľne si ľahnú na stôl pod chirurgický skalpel. 

Najhorúcejším trendom je práve teraz úprava pupkov, pre ktorú sa vzorom stala krásna modelka Emily Ratajkowski. Podľa spoločnosti RealSelf došlo v porovnaní s minulým rokom k nárastu až o 12 percent pacientov, ktorí žiadajú operáciu pupku v USA. Toto číslo je omnoho vyššie napríklad v Spojenom kráľovstve, kde stúplo o 21 percent. 

"Ak ste na pláži a máte škaredý pupok, je ťažké vyzerať sexy," povedal pre Daily Mail Online plastický chirurg Thomas Sperry. Ďalej dodal, že vďaka správnemu tvaru pupka môžeme pôsobiť štíhlejšie, opticky predlžuje trup a lepšie vyniknú naše brušné svaly. Dokonalý pupok je vraj podľa odborníkov na plastickú chirurgiu oválny a orientovaný vertikálne. Preto pacienti najčastejšie prichádzajú s katalógmi Victoria Secret alebo s fotkami Emily Ratajkowski a Jessicy Simpson. 

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio