BEAUTY.sk BEAUTY.sk

5 najbizarnejších svetových festivalov, o ktorých ste ešte rozhodne nepočuli
zdroj: Instagram.com

5 najbizarnejších svetových festivalov, o ktorých ste ešte rozhodne nepočuli

Noc reďkoviek či podpaľovanie snehuliakov. Aj takto vyzerajú svetové festivaly.

Ako hovorí porekadlo "iný kraj, iný mrav", no pri nasledujúcich zábavných aktivitách sa niektorí chytia za hlavu. Avšak, aj keď sú pre nás bizarné, vo svete tieto festivaly zohrávajú veľkú úlohu. 

1. Preskakovanie detí (El Colacho), Španielsko

Každoročne v júni môžete vidieť ako sa dedina Castrillo de Murcia doslova premení na zvláštne miesto. Muži v krikľavých červeno-žltých kostýmoch preskakujú nič netušiace jednoročné deti ležiace na matracoch. Podľa povery tak deti ochránia pred nešťastím. Vyzerá to nebezpečne, no za uplynulých 400 rokov nebolo žiadne dieťa zranené. 

2. Opičí bufet (Monkey Buffet Festival), Thajsko

Pravidelne v novembri sú pozvané tisíce opíc do Old Town Lopburi na Monkey Buffet Festival. Pred chrámom Khmer býva pripravených viac ako 4000 kilogramov jedál špeciálne iba pre opice. Takto sa podľa tradície snažia ctiť zvieratá, ktoré vraj prinášajú šťastie. 

3. Paradajková vojna (La Tomatina), Španielsko

V malom meste Bunol sa na jednu hodinu ponoria ulice do šťavnatých paradajok. Tie pre istotu privezú kamióny v predstihu, aby sa každému zúčastnenému ušlo. Pravidlá sú jednoduché, odložiť všetky predmety, ktoré môžu niekomu ublížiť a hádzať paradajky. 

4. Noc reďkoviek (Night of the Radishes), Mexiko

I keď sme vám toto zaujímavé podujatie dávnejšie spomenuli v staršom článku, určite stojí za zmienku. Noc reďkoviek sa organizuje 23. decembra. Z tejto zeleniny obyvatelia mesta Oaxaca vyrábajú postavy a iné náboženské výjavy, ktoré vystavujú pre potešenie okoloidúcich. Celkom netradičná vianočná výzdoba, nemyslíte? 

5. Podpaľovanie snehuliakov (Snowman Burning Day), USA

V chladom meste Lake Superiror sa zabávajú zapaľovaním snehuliakov. Takto si označujú deň, keď zimu vystrieda vytúžená jar. Miestna tradícia je veľkou atrakciou a ľudia si ju môžu pozrieť 20. marca. Aj keď nám sa tento násilný čin môže negatívny, ľudia z iných štátov v Amerike sa naň tešia a považujú ho za inšpiratívny a milý. 

Najnovšie z kategórie: Cestovanie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio