BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Chudnite podľa znamenia: Pozrite sa, ktoré znamenia to inak ako bez poriadnej dávky pohybu nezvládnu
zdroj: Photo by bruce mars on Unsplash

Chudnite podľa znamenia: Pozrite sa, ktoré znamenia to inak ako bez poriadnej dávky pohybu nezvládnu

Všetko ovplyvňuje vaše znamenie vo zverokruhu. Takto sa s chudnutím už viac trápiť nebudete!

Existujú typy ľudí, ktorí dokážu schudnúť počítaním kalórií, no iným k vysnívanej postave nepomôže nič iné, ako pohyb a poriadne "zamakať". Ak si vaše chudnutie prispôsobíte k vášmu znameniu, pôjde vám to naozaj ľahšie.

Baran

Ľudia v tomto znamení milujú nové veci a nové výzvy. To isté platí aj pri diéte, preto sú pre vás vhodné také stravovacie plány, ktoré vám poskytnú priestor na zmenu. Vyhýbajte sa monotónnemu jedálničku, pretože inak hrozí, že zlyháte. Vyskúšať sa vám oplatí diéta 50:50. Ta funguje na jednoduchom princípe, že jeden deň si môžete dopriať všetko, čo chcete. Na ďalší deň prichádza striktná diéta a vtedy môžete zjesť iba väčšiu polovičku vašej dennej dávky.

Býk

Pre toto znamenie je charakteristická trpezlivosť, ktorá niekedy hraničí s tvrdohlavosťou. Vašou veľkou prednosťou je, že na dosiahnutí svojich predsavzatí a cieľov si skutočne dáte záležať a tvrdo na nich pracujete. Kvalitne spracované jedlo si viete vychutnať a dostatočne oceniť, preto ak chcete schudnúť, vyskúšajte diétu Sonoma. Pri nej je rozhodujúca najmä veľkosť jednotlivých porcií. Jedlo preto servírujte na menšie taniere. Ideálne pre vás sú čerstvé a menej upravované potraviny.

Blíženci

Ak patríte k blížencom, tak milujete pestrosť a pohyb. Dlhé a monotónne činnosti pre vás znamenajú hotovú katastrofu, preto zvyknete robiť viac vecí naraz. Najdôležitejšie pre vás preto nie je striktné dodržiavanie diéty, ale dostatočný a pravidelný pohyb. Dodržujte rovnováhu medzi energiou, ktorú príjmete a tou, ktorú spotrebujete. Ráno si doprajte poriadnu rozcvičku, a ak je to možné, všade radšej choďte peši.

Rak

Pre ľudí v znamení raka je typická náladovosť, precitlivelosť a často trpíte obavami. Na veľa vecí reagujete prehnane a citlivo. To u mnohých ľudí vedie k prejedaniu, čo spôsobuje (okrem nadváhy) aj ťažkosti s trávením. Vyraďte z jedálnička všetko ťažké a samozrejme aj to, čo vám neprospieva. Ťažkosti s trávením vám môžu spôsobovať aj mliečne výrobky. Jedzte viac varenej zeleniny a chudého mäsa. Poctivo dbajte aj na pitný režim. 

Lev

Ľudia narodení v tomto znamení túžia stáť v centre pozornosti, no nezabúdajú ani na svoje okolie, ku ktorému sú nesmierne veľkorysí. Ak máte nejaké to "kilečko" navyše, nemáte problém vyťažiť z toho maximum a správne to skryť. Pre vás je ideálna Venušina diéta, ktorá zohľadňuje hormonálny cyklus. V niektorých fázach cyklu sa odporúča stravovať ľahšie a vyhýbať sa cukrom.

Panna

Pre vás zohrávajú veľkú úlohu, a to nielen pri chudnutí, ale aj celkovo v živote, jednoduché detaily. Viete sa výborne sústrediť a milujete všetko, čo je jasné, presné a prehľadné. Pri vašom chudnutí sa zamerajte na rozumné kompromisy. Nepotrebujete žiadny diétny plán a tiež sa vyhnite extrémnym diétam. Namiesto toho upravte svoj jedálniček tak, aby ste jedli v pravidelných intervaloch malé porcie bohaté na zeleninu.

Váhy

Vyznačujete sa veľkým štýlom a úhľadnou eleganciou. Máte radi pekné veci a tiež oceníte aj všetko krásne vo svojom okolí. Najviac sa vám hodí Montignacova diéta, ktorá pracuje na glykemickom indexe potravín. Platí, že to, čo si môžete dať na raňajky, sa neodporúča na večeru. Ideálne mäso pre vás je ryba, ktorú by ste si mali dopriať častejšie.

Škorpión

Máte tendenciu chcieť všetko a akýkoľvek kompromis nepripadá do úvahy. Do všetkého sa snažíte vkladať svoju energiu a silu, no to mnohí považujú ako aroganciu či namyslenosť. Pri chudnutí sa vám odporúča držať sa 5 faktorov od Harleyho Pasternaka. Jeho hlavná myšlienka je veľmi jednoduchá. Počas dňa si doprajte 5 malých jedál, ktorých väčšina (aj vrátane zeleniny) musí byť uvarená.

Strelec

I keď jednáte vo väčšine prípadov impulzívne, sú veci, o ktorých veľmi hĺbavo premýšľate. Ak hľadáte spôsob, ktorým zmeníte svoju postavu k lepšiemu, vyskúšajte bielkovinovú diétu. Voľte jedlá, kde práve bielkoviny zohrávajú hlavnú úlohu. Vyraďte chlieb, ryžu a zemiaky. Doprajte si diétne mäso, ktoré nie je príliš mastné.

Kozorožec

Viete, že cesta k úspechu je dláždená potom a krvou. Nespoliehate sa na náhody ani šťastie a radšej máte všetko pekne pod kontrolou. Pre vás nie je dôležitá diéta, ale svoju pozornosť by ste mali zamerať najmä na  pravidelný pohyb. Ideálne pre vás sú skupinové cvičenia, vďaka ktorým budete po celý čas dostávať dostatočnú dávku motivácie.

Vodnár

Ste nesmierne vytrvalé a verné znamenie, čo si na vás priatelia a rodina najviac cenia. Charakteristická je pre vás aj lojálnosť a zodpovednosť. S nadváhou problém nemáte, no ak sa jej chcete vyvarovať aj do budúcnosti, nestrácajte hlavu pri sladkostiach. Stačí upraviť pár detailov vo vašom stravovaní. Nezabúdajte na pitný režim a pite veľké množstvo čistej vody. Občas vášmu telu doprajte ovocnú diétu a myslite aj na pohyb. Pre vás je ideálne cvičenie, ktoré vám pomôže upokojiť myseľ a zrelaxovať, ako napríklad joga.

Ryby

Vyznačujete sa dobrosrdečnosťou a skromnosťou, ktoré sú pre vás na prvom mieste. Bojíte sa čeliť pravde a radšej sa uzatvárate do seba. Milujete dobré jedlo a nápoje. Neodmietnete ani alkohol, ktorý však predstavuje prázdne kalórie. Konzumujte potraviny, ktoré sú bohatými zdrojmi železa, ako sú napríklad hrozno, žĺtky, obilniny, fazuľa či špenát. Znížte svoj príjem tukov a tiež soli. Z jedálnička vysaďte spracované mäsové výrobky a bravčové mäso, ktoré môžete nahradiť kuracím či rybami.

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio