BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Ako spomaliť šedivenie vlasov v mladom veku? Takto to úplne zastavíte!
zdroj: pixabay.com

Ako spomaliť šedivenie vlasov v mladom veku? Takto to úplne zastavíte!

Šedivé vlasy trápia veľa ľudí rôzneho pohlavia, ale aj veku. Aj keď na niekom pôsobia sexy, na primladých ľuďoch vyvoláva opačný dojem, Zistite, ako tento proces zvrátiť.

Šediny dokážu poriadne potrápiť. Všetky chceme mať krásne vlasy, a preto podstupujeme  zdĺhavé procedúry u kaderníčok, aby sme tieto nepekné striebristé odlesky vo vlasoch zakryli. Čo je ale ich príčinou? Je to práve peroxid vodíka, ktorý sa používa aj na odfarbovanie vlasov a spôsobuje predčasné šedivenie. Potvrdili to vedci z  Bradfordskej univerzity, ktorí zisťovali úlohu peroxidu v tomto procese.

Vďaka precíznemu experimentu prišli k veľmi povzbudivým výsledkom pre ľudí, ktorých trápia šediny príliš skoro. Okrem peroxidu existuje pár ďalších faktorov (napríklad dedičnosť alebo stravovanie), ktoré spôsobujú predčasnú šedivosť. Vedci však našli pár prírodných metód, ktorými vznik šedín môžete zastaviť či aspoň oddialiť. Týmito spôsobmi sa podľa vedcov dajú zastaviť predčasné šediny.

Kyselina listová

Odporúča sa užívať 300 až 400 mikrogramov denne. V tele sa rozkladá a pomáha stimulovať tvorbu melanínu, ktorý zastavuje nepekné šediny.

Zinok, vápnik, meď

Tieto minerály pomáhajú spomaľovať proces tvorby šedivých vlasov. Kontrolujú hladinu biotínu. Odporúča sa ich príjem v prírodnej forme. 

Šalvia lekárska

Jej extrakt si môžete pripraviť aj doma. Stačí, ak zalejete 100 g sušenej bylinky, 500 ml horúcej vody. Nechajte lúhovať, scediť a vychladnutý aplikujte na vlasy. Pomôže vám obnoviť vašu prirodzenú farbu vlasov. 

Odstráňte lupiny

Aj lupiny prispievajú k tvorbe sivých pramienkov vo vlasoch. Takže sa ich okamžite zbavte. Pomáha napríklad premývanie vlasov zriedenou citrónovou šťavou so soľou. 

Harmanček a vínny ocot

Výluh z harmančeka doplňte 1 lyžicou vínneho octu, premiešajte a aplikujte na vlasy. Nechajte pôsobiť aspoň 20 minút a potom opláchnite čistou vlažnou vodou.

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio