BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Potvrdené! V tomto je medzi ženami a mužmi najväčší rozdiel
zdroj: SAMphoto

Potvrdené! V tomto je medzi ženami a mužmi najväčší rozdiel

Áno, muži a ženy sú rozdielni. A niektoré rozdiely potvrdili i samotní vedci.

Choroba
O tom, že muži prežívajú obyčajné nachladnutie horšie, ako ženy, sa neraz jedna z vás už určite presvedčila. Ale faktom taktiež je, že bývajú oveľa častejšie chorí, ako nežné pohlavie. Častejšie bojujú s teplotami a horúčkami, pretože podľa Sabri Klein, molekulárnej mikrobiologičky a imunulogičky, to imunitný systém u mužov jednoducho preháňa.

Chlad
Prečo býva ženám častejšie zima ako mužom? No, môže za to metabolizmus. U každého pohlavia pracuje inak a keďže kúrenie vo verejných budovách robia hlavne chlapi, vždy ho nastavia tak, že ženy často drkocú zubami. Naozaj, to je jednoducho fakt.

Farby
Zatiaľ, čo ženy dokážu rozoznať aj päť rôznych odtieňov ružovej, pre mužov je ružová ako ružová. Vedci tvrdia, že ženy majú lepšiu schopnosť rozoznávať farby a začalo to už dávno u našich predkov, kedy sa nežné pohlavie zamestnávalo zberom a museli si dávať pozor na to, aký je rozdiel medzi červenou a bordovou bobuľou...

Spánok
Podľa anglického vedca Dr. Jima Horna potrebujú ženy o 20 minút dlhší spánok. Môže údajne za to väčšia vyťaženosť mozgu a schopnosť riešiť a organizovať viac vecí počas dňa. Navyše ženy majú oveľa ľahší spánok, najmä tie zadané. Nie je za tým to, že by sa báli, čo ich polovičky robia, ale pri neustálo prehadzovaní sa v posteli, sa jednoducho spí horšie.

Najnovšie z kategórie: Vzťahy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio