BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Prečo mladým dnes krachujú vzťahy častejšie? Sú za tým hlavne tieto 4 dôvody
zdroj: SAMphoto

Prečo mladým dnes krachujú vzťahy častejšie? Sú za tým hlavne tieto 4 dôvody

Prečo dnešné dvojice nevydržia spolu tak dlho, ako kedysi?

Čo ak je niekto lepší?

Samozrejme, že každý chce pre seba to najlepšie. To sa týka aj výberu partnera. No mladí ľudia majú čoraz viac nezmyselne veľké nároky a požiadavky a mnohokrát si vlastne neuvedomujú, že po svojom boku majú skutočne dobrého partnera. Namiesto toho im hlavou zvykne blúdiť myšlienka, ktorá ich o fungujúci vzťah raz-dva pripraví: čo ak je niekde niekto, kto by bol ešte lepší?

Svadba?

Dnešné dvojice sa do svadby nehrnú. Majú to tak trochu naopak. Rodičovstvo ako také im nevadí, ale povedať si manželské „áno“, to je pre nich veľký problém. Zvyknú sa oháňať tvrdením, že vlastne je to len papier... Možno je to len papier, ale zamyslite sa trochu nad tým. Páry, ktoré sú v manželskom zväzku väčšinou bojujú o svoj vzťah odhodlanejšie, ako tie, ktorých v podstate nič, ani ten papier nespája.

Ja to zvládnem sama

Emancipácia. Super vec, ktorú však netreba preháňať. Áno, ženy a muži by si mali byť rovní. Ale nezabilo by vás, ak by ste raz za čas dali mužovi pocítiť, že ho ako žena potrebujete. Možno vás obdivuje, že si zvládnete všetky kabelky kúpiť sama, ale ak mu nedovolíte vymeniť aspoň žiarovku či zaplatiť za večeru, časom sa začne cítiť nepotrebný a zdúchne vám.

Čo tým asi myslel?

Ďalší veľký problém (najmä) mladých žien. Premýšľanie. Nad významom každej jednej vety, ktorú vám napíše. „Ako to vlastne myslel? Je nahnevaný?“... Kedysi takéto uvažovanie nebolo. Partneri si nevypisovali, lebo nemali na čom. Stretli sa osobne, veci si osobne povedali a presne vedeli, kto čo ako myslel...

Najnovšie z kategórie: Vzťahy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio