BEAUTY.sk BEAUTY.sk

3 veci, ktoré si spôsobíte, ak vašu posteľnú bielizeň nebudete meniť poctivo každý týždeň
zdroj: Photo by NeONBRAND on Unsplash

3 veci, ktoré si spôsobíte, ak vašu posteľnú bielizeň nebudete meniť poctivo každý týždeň

Na tento veľmi podstatný detail pri čistení domácnosti veľa ľudí zabúda.

Meniť posteľnú bielizeň je potrebné naozaj každý týždeň. Dávajte si na to väčší pozor, aby ste sa vyvarovali týmto nepríjemným veciam.

1.Infekcie

Plesňové, aj bakteriálne. Okrem toho, že každý človek sa počas spánku potí, si do postele nosíme baktérie sami a dobrovoľne. Od raňajok, keksíkov či iných chuťoviek, bez problémov si v posteli otvoríme svoj notebook a sledujeme seriály či filmy. Preto sú práve naše postele plné zárodkov rôznych typov plesní či vírusov. Ukrývajú sa v matracoch a prikrývkach. "Vďaka" nim môžete získať aj mnohé ochorenia ako sú astma, pneumónia či plesňové infekcie na nechtoch. 

Zdroj: Photo by Toa Heftiba on Unsplash

2. Ekzém

Alebo minimálne poriadne podráždenie pokožky môžete tiež získať vďaka znečistenej posteľnej bielizni. Ak sa k tomu ešte večer pred spaním poriadne ponatierate telovým mliekom, olejom alebo maslom, tak si škodíte ešte viac. Dá sa povedať, že iba "prilievate olej do ohňa". Pred spaním sa odporúča nenatierať sa tesne pred uložením do postele alebo používať ľahšie telové mlieka, ktoré nezaťažia pokožku. 

Zdroj: Photo by Thought Catalog on Unsplash

3.Vyrážky

Za tie môže váš vankúš. I keď sa vám to možno nezdá, skutočne môže byť znečistenejší, ako by ste si mysleli. Prenáša baktérie od vlasov až po našu pleť. Dokonca je viac ako pravdepodobné, že môže za všetky vaše problémy s pleťou. Platí, že ak sa raz zabudnete odmaľovať (alebo sa vám jednoducho iba nechce), tak celodennú vrstvu make-upu zmiešanú s nečistotami a potom máte na vankúši. Ďalší deň (i keď sa už odmaľujete) ležíte na vrstve nečistôt, ktoré ničia vašu pleť. 

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio