Beauty.sk Beauty.sk

4 zdravo vyzerajúce potraviny, ktoré vám v skutočnosti škodia viac, ako si myslíte
zdroj: Photo by Eddie Garcia on Unsplash

4 zdravo vyzerajúce potraviny, ktoré vám v skutočnosti škodia viac, ako si myslíte

Ak sa snažíte zdravo stravovať, tak si rozhodne dajte pozor na tieto nezdravé potraviny!

Snažíme sa robiť maximum pre naše zdravie, no napriek tomu si niektorými nesprávnymi návykmi iba škodíme. Napríklad aj konzumácia niektorých zdravo vyzerajúcich potravín môže byť pre naše zdravie veľmi nepriaznivé. Na tieto potraviny si určite dajte pozor. 

1.Ovocný džús

Aj napriek tomu, že sú vyrobené z ovocia, nie sú vôbec zdravé. A to hneď z niekoľkých dôvodov. Majú veľmi nízku nutričnú hodnotu a spracovaním (najmä pasterizáciou) sa z nich vytrácajú takmer všetky enzýmy a vitamíny. Tak strácajú svoju prirodzenú chuť a sú do nich pridávané umele príchute, aby sme nič nepoznali. Okrem toho, ovocné džúsy majú vysoký obsah cukru, ktorý je zodpovedný za vznik mnohých chorôb ako napríklad dna, vysoký krvný tlak alebo srdcovocievne ochorenia. 

2.Agávový sirup

Čoraz častejšie sa v obchodoch stretávame s výrobkami obsahujúcimi agáve. Väčšina týchto sirupov však nie sú ničím iným ako kondenzovaným fruktózovým sirupom, z ktorého sú všetky živiny odstránené. Podľa spracovania obsahuje od 55 až do 90 % fruktózy. Podľa najnovších výskumov je dokonca nezdravší ako biely cukor. 

Photo by Jennifer Pallian on Unsplash

3.Energetické tyčinky

Väčšina bežne predávaných tyčiniek obsahuje sójový proteín, fruktózový sirup a navyše odpadové látky z priemyselnej výroby potravín. Dá sa teda tvrdiť, že ide iba o predražené nezdravé sladkosti. Sú plné látok, ktoré v skutočnosti môžu uškodiť vášmu zdraviu zdraviu.

4.Raňajkové cereálie

Ako tvrdí takmer každá druhá reklama, "cereálie sú správnym spôsobom ako začať deň", no opak je pravdou. Najväčší problém spočíva v tom, že ich základ tvoria obilniny. Tie podľa vedeckých štúdií nie sú vôbec zdravé, pretože obsahujú látky poškodzujúce naše črevá. 

    Odporúčame

    Najnovšie z kategórie: Zdravie

    Pozri viac

    Fun rádio