BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Tieto 4 rozkošné vecí robia bábätká v brušku. Tušili ste o tom vôbec?
zdroj: pixabay.com

Tieto 4 rozkošné vecí robia bábätká v brušku. Tušili ste o tom vôbec?

Tehotenstvo je najkrajším obdobím v živote. Vďaka týmto roztomilým detailom ho budete prežívať omnoho intenzívnejšie.

Okrem toho, že deti v brušku cítia všetky matkine emócie a pociťujú jej nálady, robia toho omnoho viac! Ak vás niekedy bude trápiť otázka, čo práve teraz robí váš drobec v brušku, možno je to niečo z tohto. 

Robia grimasy a plačú

Vďaka 4D ultrazvuku je možné vidieť, že bábätká od 24. týždňa tehotenstva dokážu meniť svoj výraz tváre, a to rôznymi spôsobmi, napríklad ukážu malý úsmev. V 36. týždni už vedia dokonca pokrčiť noštek, otvoriť ústa, ale aj mračiť sa. Vedci vďaka mnohým výskumom a ultrazvuku zistili, že detičky v treťom trimestri vedia aj potichu plakať. Otvárajú ústa, vyplazujú jazyk alebo sa im chveje brada. To všetko dokážu už v brušku. 

Začínajú rozoznávať rôzne chute

Možno aj kvôli tomu mnoho budúcich mamičiek potrápia extrémne tehotenské chute. Vedci potvrdili, že jednou z príčin je skutočne bábätko. Výskum odhalil, že mamičky, ktoré počas tehotenstva jedli pravidelne mrkvu, preniesli chuť na zeleninu aj na svoje dieťa. To počas svojho života bude mrkvu taktiež uprednostňovať. 

Photo by Omar Lopez on Unsplash

Čakajú na pohladenie

Najmodernejšie 4D ultrazvuky potvrdili, že detičky v 9. mesiaci tehotenstva vnímajú dotyky bruška. Reagujú na ne napríklad pohybom ústočiek, a je viac ako pravdepodobné, že ak si pohladíte bruško, vaše bábätko vám odpovie roztomilým kopkaním. 

Vnímajú hudbu

Vedci v Helsinkách uskutočnili výskum, počas ktorého mamičkám v treťom trimestri tehotenstva istý čas prehrávali pravidelne rovnakú pesničku. Po narodení ju pustili bábätkám a zároveň im merali mozgovú aktivitu. Prekvapivé bolo, že bábätká, ktoré ju počas svojho pobytu v brušku nepočúvali vôbec nereagovali. Avšak zistili, že tie deti, ktorým ju v prenatálnom období púšťali, si pesničku pamätali a ich mozog na ňu reagoval. Takže nezabudnite svojmu dieťatku sem-tam aj niečo zaspievať.

Najnovšie z kategórie: Tehotenstvo

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio