BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Takto reaguje ženské telo na sexuálnu abstinenciu. Prináša najmä tieto negatíva
zdroj: Photo by Toa Heftiba on Unsplash

Takto reaguje ženské telo na sexuálnu abstinenciu. Prináša najmä tieto negatíva

Abstinencia v tejto oblasti sa skutočne nevypláca.

Posteľné hrátky patria ku každému zdravému a fungujúcemu vzťahu, no je jasné, že ovplyvňujú aj naše telo. Rovnako aj sexuálna abstinencia, ktorá sa v niektorých vzťahoch časom z rôznych príčin dostaví. Je veľmi zaujímavé, ako ženské telo dokáže reagovať na zmeny sexuálnej aktivity. I keď sa vraví, že chlapi bez sexu nedokážu vydržať, sú to práve ženy, ktoré by si (nielen) zo zdravotného hľadiska mali dopriať viac vzrušenia. Milé dámy na úplnú abstinenciu by ste mali zabudnúť, pretože sa na vašom zdraví môže odzrkadliť práve takto:

1.Bolestivejšia menštruácia

Je dokázané, že medzi sexuálnou aktivitou a menštruáciou existuje určitá súvislosť. Každý človek je iný a inak reaguje jeho telo, preto niekto môže túto súvislosť pociťovať intenzívnejšie. Platí jednoduchý vzťah, čím menej sexu žena má, tým silnejšie môže pociťovať bolesti a nepríjemné kŕče, ktoré sprevádzajú menštruáciu.

2.Viac stresu

Posteľné radovánky preukázateľne znižujú stres a ľudia naň celkovo reagujú menej. Väčšina ľudí svoj stres znižuje práve v posteli, pretože vedia, že im pomôže dokonale sa uvoľniť. Preto ak niekto začne abstinovať, tak stres začne pociťovať veľmi silno a vo väčšej miere. Tento bod neplatí iba pre ženy, ale rovnako aj pre ich partnerov.

Photo by Brooke Winters on Unsplash

3.Oslabovanie stien vagíny

Aj keď sa tento bod vzťahuje najmä na ženy v menopauze, každá sa tam skôr či neskôr dopracujeme. Ženy, ktoré sa začnú strániť sexuálnych zážitkov čaká slabnutie a stenčovanie stien vagíny, preto je možné, že budú pri ďalšom zážitku v posteli pociťovať nepríjemné bolesti. 

4.Prestáva to kĺzať

Podobne ako v predchádzajúcom bode, abstinencia môže viesť k bolestiam pri pohlavnom styku. Za to však môže pokles hladiny estrogénu, ktorý spôsobuje, že "tam dole" to prestáva produkovať to, čo by malo a ženy trpia suchou vagínou. Pociťujú pálenie, svrbenie, výtok či bolesť pri močení. Avšak pravidelnou aktivitou v posteli si zaistíte tú najlepšiu liečbu. Podľa odborníkov pomáha najmä sex a pravidelný orgazmus. Zmierňuje všetky symptómy, lebo pomáha zvyšovať prietok krvi v intímnych partiách.

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio