BEAUTY.sk BEAUTY.sk

3 dôvody, ktoré vám dokážu, prečo by ste mali behať každý deň
zdroj: Photo by Curtis MacNewton on Unsplash

3 dôvody, ktoré vám dokážu, prečo by ste mali behať každý deň

Okrem toho, že vďaka nemu schudnete, ponúka aj ďalšie benefity, za ktoré vám zdravie poďakuje.

Nemáme na mysli žiadny maratón alebo preteky. Ide skôr o pohyb na čerstvom vzduchu s vlastným tempom. Pri pravidelných tréningoch na svojom tele postrehnete príjemné zmeny. Nielenže sa vám možno podarí nejaké to kilo zhodiť, ale pozitíva behu pocítite aj na vašom zdraví a psychike. Nepotrebujete žiadne špeciálne pomôcky ani náradie, stačí ak máte pohodlné tenisky a chuť. Ak vám však chýba dostatočná motivácia, tak si pomôžte týmito dôvodmi.

1.Posilňuje srdce

Pravidelným behaním neprecvičujete iba svoje svaly na nohách, zadku alebo bruchu, ale aj ten najdôležitejší, ktorým je srdce. Zlepšujete tak ich kondíciu, celkový stav a napomáhate zvyšovaniu tvorby červených krviniek. Okrem toho bude vaše srdce schopné pumpovať väčšie množstvo krvi do tela v porovnaní s pasívnym človekom, ktorý sa nevenuje žiadnemu športu. Zabezpečíte tak svojmu telu, a teda všetkým tkanivám, či orgánom viac krvi obohatenej o živiny a kyslík. 

2.Pomáha psychike

Ako sa hovorí, beh vám prečistí myšlienky. Uľaví vám od stresu a od povinností. Pri behu sa človeku v tele uvoľňujú endorfíny, ktoré poznáme aj ako hormóny šťastia. Tie sú zodpovedné za vyvolanie pocitu eufórie a radosti. Zabránite tak negatívnym myšlienkam, ale aj depresiám. Pomôže vám zvýšiť vašu mozgovú aktivitu a podvedome vyriešite všetky svoje problémy. Neuveríte, s akými kreatívnymi nápadmi príde váš mozog po dobrom behu. Za všetko môže kyslík, ktorý pomáha mozgu a centrálnej nervovej sústave pracovať aktívnejšie.

3.Zvyšuje imunitu

Behom môžete posilniť vašu imunitu, pretože miernym zaťažovaním organizmu zlepšuje a udržuje dobrú funkciu imunitného systému. Tiež sa zvyšuje hladina červených krviniek a hemoglobínu. Opäť za všetko môže kyslík, ktorým sú zásobené všetky bunky a tak sa zvyšuje ich funkčnosť. Pravidelným tréningom si znížite hladinu cholesterolu a zlepšíte funkciu vašich čriev.

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio