BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Netradičné cestovateľské miesta: Tieto 3 krajiny sa vám skutočne oplatí navštíviť
zdroj: Instagram.com

Netradičné cestovateľské miesta: Tieto 3 krajiny sa vám skutočne oplatí navštíviť

Človek je od prírody zvedavý, a preto nás zaujímajú rôzne miesta a iné kultúry. Ak vás láka niečo netradičné, zbystrite pozornosť.

Ak patrí cestovanie k vašim vášňam, koníčkom alebo sa pretavilo do životného štýlu dobrodružných cestovateľov, tak určite hľadáte inšpiráciu pri výbere vašej ďalšej destinácie. Tieto tri vás zlákajú svojou unikátnosťou. 

1.Kostarika

Táto krajina je presne to miesto, kam by sa každý človek po 25-ke mal pozrieť. Vtedy je čas na to, aby sa človek duchovne obohatil a našiel svoj vnútorný pokoj. Okrem načerpania nových síl, sa ponoríte hlbšie do seba a lepšie spoznáte samého seba. V Kostarike sa môžete prejsť dažďovým pralesom, kúpať sa v nádherných vodopádoch alebo cvičiť jogu. Stačí si iba vybrať z veľkej ponuky duchovných cvičení, ktoré vám pomôžu spoznať vašu dušu. 

2.Maroko

Krajina nachádzajúca sa na pobreží Afriky síce patrí k častým dovolenkovým rezortom, ktoré navštevujeme, no málokto sa odhodlá navštíviť aj niečo iné ako pláž či pár uličiek. V Maroku sa zamerajte najmä na mesto Chefchaouen, ktoré miestni považovali za sväté. Rozprávkové mesto, ktoré má steny, dvere a dokonca aj schody natreté krásnou blankytnou farbou. Podľa niektorých príbehov sú modré preto, lebo ich pomaľovali židia, ktorí na tom mieste žili. Tí považovali modrú za svätú farbu. 

3. Vietnam 

Vietnam je tajuplná krajina nachádzajúca sa v juhovýchodnej Ázií. Má veľmi bohatú históriu a pestrú krajinu. Od hôr cez mnoho ryžových polí až po more. Na juhu krajiny celoročne prevláda 29 stupňov, no treba brať do úvahy aj obdobie dažďov trvajúce od apríla do októbra. Vietnam susedí s Kambodžou, ktorú by bola tiež škoda nenavštíviť. Obe krajiny sú ideálne pre dobrodruhov a milovníkov exotiky a samozrejme, jedla.

Najnovšie z kategórie: Cestovanie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio