BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Chystáte sa na rozchod? Myslite predovšetkým na tieto veci
zdroj: SAMphoto

Chystáte sa na rozchod? Myslite predovšetkým na tieto veci

Rozchody nikdy nie sú a ani nebudú príjemnou záležitosťou. Ale dajú sa zmierniť. Ako?

Vhodná doba

Neexistuje spôsob, o ktorom by sa mohlo povedať, že pri ňom toho druhého zaručene nezraníte. Ale všetko sa dá zmierniť minimálne výberom vhodnej doby. Na čase, kedy dáte tomu druhému „košom“, vlastne dosť záleží. Nikdy, naozaj nikdy si nevyberajte chvíle, kedy váš partner prechádza osobnostnou či pracovnou krízou, má problémy alebo nebodaj úmrtie v rodine. Tú chvíľu navyše už predsa môžete počkať. Nesypte predsa soľ do rany.
Taktiež sa nesnažte rozchádzať vtedy, keď po sebe s partnerom kričíte. Sú to vlastne len emócie, ktoré vami v tom čase lomcujú a zbytočne by ste povedali či urobili niečo, čo by ste vo výsledku ľutovali možno i vy.

Otvorenosť

Je to klišé. Ale byť úprimný pri rozchode by malo byť samozrejmosťou. Veď nechceli by ste od partnera počuť skutočný dôvod, prečo sa s vami rozchádza? Určite áno. Tak ho doprajte i vy tomu druhému. Nech už je akýkoľvek. Zaslúži si to počuť, nech už vám vadilo na ňom a vašom vzťahu čokoľvek.

Žiadne sľuby

Hlavne, a to je veľmi dôležité, hlavne si nesľubujte, že budú z vás priatelia. Pretože tým len nepriamo dávate šancu tomu druhému, že možno raz to opäť dáte dokopy, keďže chcete byť s ním v kontakte. Netvrdíme, že neskôr z vás priatelia byť nemôžu, ale zo začiatku by ste ho mali úplne odstrihnúť. Len tak sa z toho bude môcť dostať čo najrýchlejšie.

Nehovorte o tom

Ak sa chystáte s niekým rozísť, nikdy sa s tým veľmi nezverujte okoliu. Až keď to definitívne urobíte. Ak totiž budete rozhlasovať, že idete do toho a vo výsledku to však neurobíte, tak potom vás budú ostatní považovať za klamárov alebo zbabelcov. Po rozchode sa samozrejme priateľom zdôverte, predsa len to pomôže i vám. Ale pred radšej nie. Aspoň nie každému.

Najnovšie z kategórie: Vzťahy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio