BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Aj muži sa búria proti štandardom krásy. Plus-size modeli reagujú na kampaň značky Calvin Klein
zdroj: Instagram.com/tonytrottphoto

Aj muži sa búria proti štandardom krásy. Plus-size modeli reagujú na kampaň značky Calvin Klein

Je dôležité budovať u žien zdravé sebavedomie, no nezabúdajme ani na pánov!

My ženy často trpíme komplexami, cítime sa neisté a každú nedokonalosť mnohokrát prehnane zveličujeme. Pri týchto problémoch však úplne zabúdame na pánov, ktorých sa táto problematika tiež dotýka. Zaužívané štandardy krásy dnešnej spoločnosti sa týkajú aj mužov. Krásne vyšportované telá s "tehličkami" na bruchu a obrovskými svalmi sú typickým obrazom toho, ako má podľa všeobecnej charakteristiky vyzerať pravý model. 

„Ešte nikdy v živote som nikde nevidel plus-size mužského modela,“ hovorí Darnel Graham, ktorý tvrdí, že aj muži majú city a založil obdivuhodný projekt #WeAreBigAndTall. Snaží sa ukázať, že aj v tejto módnej sfére je ten pravý čas na zmenu. Darnel oslovil ďalších pánov plnších tvarov, ktorí sa vymykajú stereotypným štandardom a spolu nafotili zaujímavú kampaň známej značky Calvin Klein v ich plus-size verzii. 

„Dal som dohromady niekoľko plus-size mužských modelov, ktorí majú rozličné typy postáv, farbu pleti, váhu aj tvary. "Existujeme a našu krásu definuje množstvo odlišných vecí. Je jedno či sme vysokí, veľkí alebo jednoducho nespadáme do nejakého štandardu, všetci sme krásni a hodní záujmu, povedal Graham. „Verím, že napokon získame svoje miesta vo svete modelingu, bude nás vidno v reklamách a už nebude tabu vidieť aj inú, než dokonalo vyšportovanú postavu,“ dodal.

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio