BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Jarná únava nie je mýtus: Čo je jej príčinou a ako ju najľahšie prekonáte?
zdroj: Pixabay.com

Jarná únava nie je mýtus: Čo je jej príčinou a ako ju najľahšie prekonáte?

I keď oficiálne ju v zozname diagnóz nenájdete, jarná únava je skutočný fenomén, ktorý postihuje veľkú väčšinu ľudí.

Vyčerpanie, stres, práca. To všetko stojí za tým, že napriek tomu, že sa konečne tešíme z teplejšieho jarného počasia, nedokážeme si ho jednoducho dostatočne vychutnať. Po dlhej zime, kedy klesá naša aktivita väčšinou na minimum, pocit únavy, vyčerpania a v niektorých prípadoch i pocit depresie s príchodom jari zvykne vrcholiť. Oslabený zvykne byť i náš imunitný systém, ktorý potrebuje jednoducho nakopnúť. Len zopár vitamínov však v tomto prípade nemusí stačiť. Ako sa dá účelne bojovať s jarnou únavou?

Detox a očista

Po zime si zaslúži naše telo poriadny detox. Nemusí byť agresívny, pokojne i v jemnejšej, nesilenej forme. Dostať z tela toxíny a pripraviť mu akýsi reštart, je to najmenej, čo môžete pre seba urobiť. Ak rozmýšľate nad očistou organizmu, zopár tipov nájdete i v tomto článku.

Pohyb

Paradoxne sa na to necítite, ale keď sa prekonáte, bude to stáť za to. Začnite prechádzkami alebo ľahšími športovými aktivitami. Sústreďte sa však na pohyb na čerstvom vzduchu, ktorý vám prečistí i hlavu a slnečné lúče pomôžu doplniť hladinu serotonínu, vďaka čomu budete mať zaručene lepšiu náladu.

Spánok

Je nám jasné, že nie každý si dokáže len tak pridať do svojho režimu pár minút či hodín spánku navyše. Ak nie v noci, tak skúste si dopriať aspoň polhodinový oddychový čas počas dňa. Aj 30 minút dokáže urobiť veľa.

Sauna áno, alkohol nie

Výborným spôsobom, ako zbaviť telo toxínov je i saunovanie. Prečistíte si pokožku, pomôžete imunite. Zájdite si aspoň 2-krát do mesiaca do sauny. Čo by však malo dostať na chvíľu stopku, je alkohol. Aspoň mesiac skúste vynechať popíjanie. Bude to mať efekt najmä pri očiste tela.

Čas pre seba

Nájdite si aktivitu, nad ktorou už dlhšie rozmýšľate. Pravidelné návštevy galérií či skupinová športová aktivita alebo nejaký kurz. Namotivujete sami seba robiť niečo iné, ako len sedieť v práci. Takýto spôsob psychohygieny bude mať zároveň veľký dopad na celkovú vašu pohodu.

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio