BEAUTY.sk BEAUTY.sk

5 ranných rituálov šťastných ľudí: Naučte sa robiť tieto veci i vy!
zdroj: Pixabay.com

5 ranných rituálov šťastných ľudí: Naučte sa robiť tieto veci i vy!

Rána si môžete užívať. A verte, že keď tak začnete robiť, odzrkadlí sa to i na vašej celkovej nálade.

Možno to znie neuveriteľne pre niektorých, ale skutočne šťastní ľudia si rána vychutnávajú plnými dúškami. A to môžete i vy. Stačí ak sa naučíte zopár rituálov od týchto ľudí, na ktoré nedajú dopustiť. Zmeňte svoj život a začnite byť i vy konečne spokojní.

Vstávanie

Nový deň, môže znamenať nový začiatok. Tí, ktorí si to ráno uvedomia, vstávajú vždy s úsmevom na tvári. Ak prestanete frflať každé ráno, keď vám zazvoní budík, hneď sa zmení i váš deň. Je to tá najmenšia maličkosť, ktorú môžete pre seba každé ráno urobiť.

Čítanie

Nemusíte čítať hneď zrána romány či ťažkú literatúru. Ale len čítať. I toto je rituálom skutočne šťastných ľudí. Prečítať si dennú tlač, zopár strán motivačnej knihy...

Ranné aktivity

Skutočne šťastní ľudia nedajú dopustiť i na športové aktivity hneď zrána. Je to celkom normálne. Nabijete sa energiou a vaše dni budú vyzerať úplne inak. Nemusíte podávať veľké výkony, pokojne stačí, keď sa napríklad do práce presuniete po svojich. I taká polhodinová prechádzka dokáže urobiť veľa.

Jednoduché rána

Chcete mať ráno čo najmenej povinností. Pripravte si niektoré veci už večer. Napríklad oblečenie, veci do práce. Ak si svoje ráno zjednodušíte, oveľa lepšie sa vám bude i vstávať a zároveň budete mať čas i na iné aktivity. Napríklad na to čítanie.

Meditácia

Nemusíte sedieť v tureckom sede so zatvorenými očami. Pokojne stačí pár minút ticha pri vašej rannej káve či raňajkách, alebo len tak pri sedení za stolom.  Keď trochu vypnete, sústredíte sa len na seba, na dýchanie. Na záver si povedzte, čo všetko by ste chceli dnes splniť. Ak si na konci dňa odškrtnete veci zo svojho pomysleného zoznamu, budete mať zo seba hneď lepší pocit.

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio