BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Pociťujete veľa stresu? Pomôžu vám tieto 4 potraviny
zdroj: Photo by Kelly Sikkema on Unsplash

Pociťujete veľa stresu? Pomôžu vám tieto 4 potraviny

Ak siahnete po týchto potravinách, budete sa rozhodne cítiť lepšie.

Čoraz viac ľudí trpí stresom a ako sme vám písali v staršom článku, sú nimi čoraz mladší ľudia. Takmer polovica ľudí, ktorí trpia týmto problémom vyhľadáva odborné poradenstvo kvôli rôznym problémom s duševným zdravím. Každý, kto patrí do tejto skupiny vie, čo to obnáša. Ak sa snažíte odbúrať stres, pomôžu vám pri tom aj tieto potraviny. 

Avokádo

Vďaka obsahu mnohých esenciálnych látok a vitamínov má na naše telo pozitívny vplyv, no to nie je všetko. Pomáha nás udržovať dlho sýtych a ovplyvňuje hladinu cukru v krvi. To pomáha udržovať lepšiu psychickú pohodu, ak sa náhodou ocitnete v strese.

Horká čokoláda

Tmavá čokoláda obsahuje horčík a tiež zinok. Tie vám dodajú veľa energie a tiež posilnia vaše zdravie. Preto ak sa cítite v strese, doprajte si kúsok vysoko percentnej kvalitnej čokolády.

Photo by Charisse Kenion on Unsplash

Špenát

Okrem iného, špenát obsahuje mnoho horčíka. Ten pomáha výrazne znižovať krvný tlak a taktiež platí, že človek v strese má vyššiu spotrebu horčíka. Preto je špenát počas stresového obdobia tá správna voľba, ktorá vám pomôže doplniť chýbajúcu hladinu horčíka.

Vlašské orechy

Tento druh orechov obsahuje zdraviu prospešné omega-3 mastné kyseliny, ktoré telo spracováva a premieňa na kyselinu. Tá pomáha vášmu telu znižovať hladinu noradrenalínu, ktorý je zodpovedný za pocity úzkosti a podráždenia. 

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio