BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Ako som si Miša skoro utopila
zdroj: beauty.sk

Ako som si Miša skoro utopila

Najjednoduchší spôsob, ako sa po pôrode socializovať, bol šport. ​Nie pre mňa, samozrejme, na to som veľmi lenivá. Egoisticky som na to šla cez moje dieťa.

Rozhodla som sa, že skúsim s Mišom plávanie pre bábätká. No ale maturovala som nad tým pekne dlho (a samozrejme zase zbytočne).

- kam s ním chodiť plávať? Bratislava? Senec? ( som v Bernolákove - na polceste) A o koľkej? Budem v zápchach vždy?
- aká voda - slaná alebo sladká?
- nájsť centrum, kde ponárajú deti alebo nie?

Nakoniec mi kamoška poradila Chorvátsky Grob - a bolo vybavené. (Odporúčam vrelo všetkým - a nie je to platená reklama, lebo mne by nikto za reklamu nezaplatil).

A teraz nastal opäť čas na moju milovanú paniku:

Plavky - pre Miša som kúpila okamžite a krásne. Ale čo ja? Po pôrode moje brucho vyzerá vizuálne neesteticky, ba priam až hnusne, preto voľba padla na celé plavky (neverila som, že si raz niekedy v živote niečo také oblečiem). Ale, chvalabohu, teraz je to celkom trendové, tak som to rozdýchala. Rovno som objednala nejaké cez net, lebo behať s 3-mesačným Mišom po obchodoch a skúšať plavky sa mi naozaj nechcelo. Pre istotu som si objednala 3XL - ale chvalabohu, boli mi veľké. Takže som mala krásny deň, keď som zistila, že 3XL naozaj nepotrebujem. Takže dávaj rýchlo objednať menšie. Skúsila som XXL. Aj tie boli veľké! To už som si asi aj šampanské otvorila!
Do tretice som sa hecla a riskla rovno o 2 čísla menšie, so všetkými efektami. Zdvihlo to, čo malo zdvihnúť, neschovalo, čo schovať malo, ale nevadí. Ani slon, keď ho prikryješ dekou, nezmizne...

Takže, keď mal mladý pán 4 mesiace, šupla som ho do bazénu. Celkom sa jašil, ale ja asi viac. Taká som bola trápne premotivovaná, že som sa ako polodementná usmievala na ostatné mamičky a ich deti, a ani som si nevšimla, že Miša držím tak, že bol po čelo ponorený pod vodou. Matka roka. Keby mi inštruktorka s úsmevom nepovedala "Miško je pod vodou", tak by som asi šla do basy.

Ale tu - na plávaní - som prekonala aj svoju traumu - mám panický strach zo sauny - sama tam v živote nepôjdem, ale po plávaní chodím Miša na chvíľku zohriať. Zo začiatku som sa tam triasla ako drahý pes a potila sa - strachom, ale teraz to už zvládam v pohode.

Takže môj Mišo ma nakoniec dostal z jednej malej fóbie. Mať dieťa je super. Okrem iných vecí, by som bez neho nikdy neskúsila saunu a nikdy by som nemala celé plavky. Nijaký krok pre ľudstvo a ani pre mňa nie. No aspoň sa nenudím.


BUBA

Najnovšie z kategórie: Mama a dieťa

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio