BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Chcete sa stať špiónom? Vďaka tomuto múzeu si môžete splniť detský sen
zdroj: Instagram.com/spyscape

Chcete sa stať špiónom? Vďaka tomuto múzeu si môžete splniť detský sen

Originálne interaktívne múzeum v New Yorku ponúka návštevníkom jedinečný zážitok.

Interaktívne múzeum Spyscape sa nachádza na newyorkskom Midtown Manhattane a je venované všetkým nadšencom a milovníkom špiónov. Ľudia majú možnosť zistiť a na vlastnej koži si vyskúšať,ako sa cítia tajní agenti, ako pracujú alebo napríklad aké je preliezať cez laserové lúče. Každý si nájde to svoje. Od tmavých betónových stien cez leštenú podlahu, LED osvetlenie, kinetické snímače, až po high-tech informačné displeje.

Instagram.com/spyscape

„Každá zo siedmich galérií venovaná podvodom, šifrovaniu, sledovaniu, hackingu, inteligencii, kybernetickej vojne a špeciálnym operáciám je úplne jedinečná a šitá na mieru,“ tvrdí Josh Ellman, vedúci oddelenia komunikácie. A to všetko nekončí iba prednáškou sprievodcu, všetko si návštevníci môžu vyskúšať. 

Instagram.com/spyscape

Tvorcovia tvrdia, že Spyscape je oveľa viac ako tradičné múzeum. Je to šikovnejšia, zábavnejšia a interaktívnejšia verzia. Návštevníci pri vstupe dostanú digitálne náramky a vďaka nim môžu zdolávať rôzne úrovne a miestnosti. Na záver tak vidia svoje výsledky. K dispozícii je rola podozrivého, ale aj detektíva. 

Instagram.com/spyscape

Nachádza sa tu aj špeciálny optický laserový tunel, ktorý dodáva pocit ako z filmu Mission Impossible. Preverí obratnosť a reakčný čas zasahovaním svetelných cieľov a vyhýbaním sa neustále sa meniacim laserom. Pred koncom, v záverečnej galérii človek zistí, aké má predpoklady. Môže sa dozvedieť, či má návyky agenta, kryptológa, hackera, analytika spravodajských služieb, špeciálneho dôstojníka, špióna, policajta alebo technického pracovníka. 

Instagram.com/spyscape

Na celom projekte pracovali tvorcovia niekoľko rokov a skutočný realistický nádych múzeu dodala jedinečná spolupráca. Tú nadviazali s bývalým vedúcim výcviku pre britskú spravodajskú službu a tiež zabezpečili účasť špičkových priemyselných psychológov. Cena na realizáciu celého múzea sa vyčíslila na desiatky miliónov. To sa však neodzrkadľuje na vstupnom až v takej miere. Dieťa za jedinečný zážitok zaplatí približne 30 eur a dospelý platí približne 40 eur. 

Najnovšie z kategórie: Cestovanie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio