BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Kalórie a sex: Kto schudne pri milovaní viac? Muži alebo ženy?
zdroj: SAMphoto

Kalórie a sex: Kto schudne pri milovaní viac? Muži alebo ženy?

I keď samotný sex sa nedá považovať za športovú aktivitu, pri ktorej by sme zhadzovali veľa kíl, predsa len má nejaký efekt na našu váhu.

Muži alebo ženy?

Chcete vedieť, kto sa však pri sexe môže tešiť väčšieho množstva zhodených kalórií? Sklameme asi väčšinu žien, ale sú to práve silnejšie polovičky. Pri milovaní stratia muži približne 100 kalórií, zatiaľ čo ženy len 60. Za týmto výskumom stojí Univerzita v Montreale, konkrétne autor celého výskumu Antony Kerelis, ktorý to zároveň aj jasne odôvodnil: „Muži vážia viac, ako ženy, preto pri rovnakej aktivite bude výdaj ich energie jednoducho vyšší. Niekedy sú tiež pri sexe viac aktívnejší muži, ako ženy“.
Samozrejme hodnoty sa môžu líšiť, a to najmä od dĺžky predohry, ako sa pri sexe zadýchame, aké polohy vyskúšame. Vo všeobecnosti však platí, že partner, ktorý je hore, vydá viac energie, ako ten druhý. Najviac kalórií vraj spálime tesne pred vyvrcholením, vtedy podľa výskumu dokonca viac, ako pri behu. Dvojiciam, ktoré sú však spolu dlhšie, sa výdaj energie pri styku mierne znižuje.
Ďalšia štúdia dokázala zase, že ak máte sex so „zakázaným partnerom“, tiež sa počet vašich kalórií zvyšuje.
No a na záver však dodáme, že až 70% srdcových infarktov bolo spôsobených práve pri nevere. Takže vo výsledku to neberte ako odporúčanie. Radšej.

zdroj: time.com

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio