BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Môžu ženy za to, že muži sa prestali správať džentlmensky?
zdroj: SAMphoto

Môžu ženy za to, že muži sa prestali správať džentlmensky?

Ak i vy zvyknete nadávať svojej polovičke za to, že vám neotvorí dvere od auta, zamyslite sa najskôr nad tým, prečo tomu tak je.

Môžu za to ženy?

Hovorí sa, že džentlmenstvo vymiera. Ale pravdou je, že i dámy prestávajú byť v poslednej dobe dámami... Len sa nad tým zamyslite. Tvárime sa, že nepotrebujeme mužov na nič. Chceme pôsobiť silne, sebestačne, nerobí nám problém vykonávať mužské práce, odniesť si celý nákup, vymeniť žiarovku... Nie, samozrejme, že na tom nie je nič zlé. Z pohľadu ženy. Ale pozrite sa na to ako muž. Muž, ktorého bolo vždy úlohou starať sa o slabšie polovičky. No ale ak chlapi vidia, ako sa dokážu ženy vyrovnať samé so všetkým, tak sa prestanú snažiť. A povedia si len jedno: Na čo byť džentlmenom, keď si ním môže byť sama žena...? Naša samostatnosť im na jednej strane imponuje, na druhej tak trochu odsúva na vedľajšiu koľaj.


Druhým problémom je, ako sme vyššie už spomínali, že ženy sa prestávajú chovať ako dámy. Nikto samozrejme nevyžaduje, aby sa správala ako z 18-teho storočia, ale ak budete potláčať svoje ženské ja, nemôžte sa diviť, že muž k vám bude pristupovať skôr ako k mužovi.

Nie sú leniví, ale prispôsobili sa dobe

V dnešnej dobe sa majú ženy lepšie, než kedykoľvek predtým. To je fakt. A dobe sa teda prispôsobili i chlapi. Prestali „bojovať“ so ženami o svoje postavenie v partnerstve a poddali sa tomu. A tak trochu zleniveli. Bohužiaľ, je to značná vina nás žien. Takže, ak sa vám žiada predsa len trochu džentlmenského správania, musíte svojho drahého na to trochu naviesť. Nezačnú sa snažiť, ak budú vidieť, že všetko hravo zvládnete i bez neho. Muži chcú a musia byť mužmi, tak im do dajte. Nemusíte sa však preto vzdávať svojej emancipácie, ale občas ju vypustite. A nechajte svoju polovičku pomôcť vám s taškami, zlikvidovať doma pavúka či vymeniť žiarovku. Ak mu dáte z času na čas pocítiť, že je potrebný, ocení to.

Najnovšie z kategórie: Vzťahy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio