BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Obdobie narodenia ovplyvňuje našu osobnosť: V ktorých mesiacoch sa rodia najväčší optimisti?
zdroj: SAMphoto

Obdobie narodenia ovplyvňuje našu osobnosť: V ktorých mesiacoch sa rodia najväčší optimisti?

Je len na vás, či veríte na astrológiu alebo nie, na to, že deň vášho narodenia o vás čo-to napovie.

Ale predsa len existujú dôkazy, že niečo na tom bude. Či už si niekto za tým bude hľadať hviezdy, alebo nie... V tomto prípade si však vedci porovnali údaje a správanie sa ľudí narodených vo všetkých mesiacoch roka. A na základe tohto výskumu prišli k záveru, že ročné obdobie, predsa len má určitú výpovednú hodnotu o ľudskom charaktere a vlastnostiach.

Jeseň

Obdobie sa spája s melanchóliou a presne taká zvykne bývať často nálada i ľudí narodených v mesiacoch september, október, november. No napriek tomu nemajú títo ľudia časté problémy s depresiou, na rozdiel od ľudí narodených počas iných mesiacov. No prevláda u nich vysoká miera podráždenosti.

Zima

December, január a február – mesiace, ktoré podľa vedcov (a vraj i astrológie), dali ľuďom narodeným v tomto období sklony k depresiám či dokonca k schizofrénií. No dobrou správou je, že zimné mesiace sú mesiacmi ľudí s umeleckými sklonmi a dávkou kreativity. Mnoho známych osobností je narodených práve v zimnom období.

Jar

Za víťazov sa však považujú hlavné tí, ktorí sa narodili v mesiacoch marec, apríl a máj. Sú to totiž veľmi veľkí optimisti. Jednoducho vidia vždy pohár poloplný, ako poloprázdny a i vďaka takémuto myslenie sa majú v živote o niečo lepšie.

Leto

A čo letné mesiace jún, júl, august? Za ich povahovými črtami nestojí obdobie ich narodenia, ale čas ich počatia, teda tie zimné mesiace. Najmä tí, ktorí boli splodení v decembri, patria medzi najnáladovejších.

zdroj: time.com

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio