BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Najväčšie fitnes trendy: Ktoré cvičenia budú dominovať tomuto roku?
zdroj: SAMphoto

Najväčšie fitnes trendy: Ktoré cvičenia budú dominovať tomuto roku?

Zoznam zostavila inštitúcia American College of Sport Medicine a obsahuje cvičenia, ktorými rozhodne môžete získať postavičku snov. Už do leta.

Leto sa blíži. A do cvičenia sa začínajú púšťať všetci, ktorí chcú do tohto obdobia získať vysnívanú postavu. Pomôcť vám môžu i tieto fitnes trendy roka 2018.

HIIT

Intenzívny intervalový tréning bodoval už pred pár rokmi a tento je opäť číslom jeden. Pointou tohto cvičenia sú krátkotrvajúce, ale vysoko intenzívne cviky, ktoré sa striedajú s oddychom. Obľúbený je i preto, že netrvá dlho, a tak si na svoje prídu tí, ktorí často bojujú práve s časom a povinnosťami, pre ktoré cvičenie veľakrát vypúšťajú. Zo začiatku je však ideálne začať takéto cvičenie s niekým skúsenejším.

Skupinové lekcie

Nejde o žiadnu novinku, ale tiež už o roky populárnu formu cvičenia. Najmä ženy preferujú skupinové lekcie ako joga, pilates, zumba, jumping... Pre mnohých je účasť ostatných ľudí na lekcii akousi motiváciou, ktorá ich ženie podať čo najlepší výkon.

Tréning s vlastnou hmotnosťou

Veľmi obľúbené je i cvičenie s vlastnou váhou. Keďže nepotrebuje k nemu žiadne pomôcky, je v podstate veľmi lacné, a ak presne viete, aké cviky máte cvičiť, môžete sa tréningu venovať i v pohodlí domova. Bude to mať rovnaký efekt, ako by ste boli vo fitku.

Joga

Joga sa teší najväčšej popularite práve tento rok. Existujú rôzne druhy tohto cvičenia, preto si záľubu v nej našlo množstvo žien a prekvapivo i mužov. Joga je vynikajúci spôsob ako spevniť svalstvo, dokonca pomôcť si so zdravotnými problémami i naučiť sa relaxovať.

Najnovšie z kategórie: Fitness

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio