BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Nová super-potravina? Spojenie týchto dvoch potravín dokáže hotové zázraky
zdroj: SAMphoto

Nová super-potravina? Spojenie týchto dvoch potravín dokáže hotové zázraky

I keď predstava, že by sme mali jesť spolu brokolicu a jogurt nás trochu prekvapuje, podľa vedcov ide super-portravinu, ktorá má zázračné účinky. Prečo?

Jogurt s príchuťou brokolice?

Čítate správne, jogurt na tejto báze by sa podľa všetkého mal stať presne tou potravinou, ktorá si zaslúži označenie super. Ak sa na to pozrieme pozorne, tak vlastne sa ani niet čomu čudovať. Jogurt je plný probiotických kultúr, ktoré udržiavajú rovnováhu organizmov v črevách a v žalúdku. No a brokolica je známa i vysokým obsahom látky sulforan, ktorá dokáže bojovať i s rakovinou. Tak prečo nespojiť tieto dve veci?
Počas testov vedci prišli na to, že jogurt na báze brokolice by naozaj dokázal zničiť rakovinu čriev. Poznatky vychádzajú z výskumov, ktoré boli uskutočnené na myšiach. Až 75 percent nádorov a 95 rakovinotvorných buniek bolo u nich zničených. Takže podľa všetkého by táto super-potravina naozaj mohla byť účinnou prevenciou.
No táto kombinácia zatiaľ nemá preukázateľný vplyv na iné rakovinové ochorenia, ako napríklad rakovinu prsníka. I tak to môže byť veľmi pozitívnym pokrokom, keďže rakovina hrubého čreva je druhou hlavnou príčinou úmrtí v spojitosti s rakovinou.

SAMphoto

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio