BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Čo spája úspešné modelky Michaelu Kocianovú, Denisu Dvořákovú či Lindu Nývltovú?
zdroj: Archív Elite Model Management

Čo spája úspešné modelky Michaelu Kocianovú, Denisu Dvořákovú či Lindu Nývltovú?

Všetky majú predsa len niečo spoločné!

Michaela Kocianová, Saša Gachulincová, Denisa Dvořáková, Linda Nývltová či Michaela Hlaváčková. Čo majú tieto krásky spoločné? V prvom rade to, že všetky menované patria jednoznačne medzi najúspešnejšie modelingové tváre. A to nie len na domácej slovenskej a českej scéne, ale rovnakej popularite sa tešia i v zahraničí. Na konte majú spolupráce s magazínmi ako Vogue, Elle, Harper´s Bazaar, Cosmopolitan, nechýbali na prehliadkach najvýznamnejších módnych domov a objavili sa i v kampaniach slávnych značiek. A všetky spomínané spája i to, ako sa k týmto úspechom dopracovali.
Ich kariéru odštartovala najpopulárnejšia modelingová súťaž Schwarzkopf Elite Model Look, ktorá prebieha po celom svete viac ako tridsať rokov. I vďaka nej sa môžu všetky spomínané, ale i desiatky ďalších našich tvári, pochváliť kariérami v biznise, ktorý patrí jednoznačne k tým najtvrdším. Presadiť sa v dnešnej dobe nie je ľahké, najmä nie v modelingu. No je to štart, ktorý môže nakopnúť vysnívanú kariéru všetkým mladým dievčatám a chlapcom. A i preto sa koná tento rok opäť.
"Mám veľkú radosť, že finalistky a finalisti posledných ročníkov Schwarzkopf Elite Model Look sú tak úspešní na poli profesionálneho modelingu. Je príjemné vidieť, že je za nami viac než štvrťstoročie budovania vynikajúcich kariér a že Elite Model Look je kontinuálne najúspešnejšou modelingovou súťažou aj v Slovenskej a Českej republike,“ neskrýva svoje nadšenie riaditeľ súťaže Schwarzkopf Elite Model Look pre Slovensko a Česko Saša Jány.

Archív Elite Model Management

I pod jeho dozorom sa stali z Michaely Kocianovej či z Denisy Dvořákovej topmodelky, ktoré nás veľmi slušne reprezentujú v zahraničí. A práve ony boli tento rok vybrané i za ambasádorky pre jednotlivé štáty. Obe sa súťaže nie len zúčastnili, ale Denise sa dokonca podarilo obsadiť prvé miesto na svetovom finále v roku 2006, ktoré sa konalo v Marrákeši.

Archív Elite Model Management

Za Denisou nezaostávajú ani ostatné. Miška síce súťaž nevyhrala, ale prebojovala sa do svetovej TOP 15-ky.

Archív Elite Model Management

Michaela Hlaváčková dopadla rovnako. Taktiež v roku 2004 zapôsobila na profesionálnu porotu natoľko, že nechýbala medzi TOP 15.

Archív Elite Model Management

Rok pred úspechom Denisy hviezdila Saša Gachulincová. Skončila druhá vo svetovom finále, ktoré sa konalo v Šanghaji.

Archív Elite Model Management

A v roku 1998, teda presne pred 20 rokmi sa Linda Nývltová v Nice umiestnila na treťom mieste.

Archív Elite Model Management

Ako motivácia, celkom slušné, čo poviete? Tak ak máte chuť a ambície pokračovať v šľapajach týchto modeliek, nepremárnite šancu. Už od mája štartujú castingy i po Slovensku. Šancu zabojovať majú dievčatá vo veku 13-21 rokov, s minimálnou výškou nad 170 cm, a chlapci vo veku 15-23 rokov s výškou nad 183 cm. Možno práve ty budeš novou tvárou slovenského i svetového modelingu.

Elite Model Management

Najnovšie z kategórie: Móda

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio