BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Ako zostať fit, aj keď práve nemáte čas chodiť do posilky
zdroj: Freepik.com/Jcomp

Ako zostať fit, aj keď práve nemáte čas chodiť do posilky

Náročné obdobie v škole či v práci nám dokáže dať poriadne zabrať. Ako zostať na tej správnej a zdravej fit vlne napriek tomu, že nemáte čas zájsť si do fitka?

Žiadna panika

V prvom rade si uvedomte, že ak máte pár týždňov pauzu od cvičenia, to neznamená, že všetko je stratené a vaša doterajšia snaha vyšla nazmar. Všetko sa dá zvládnuť, ak sa nezačnete prejedať a budete dodržiavať nasledujúce body. 

S kávou opatrne

Väčšina z nás si kávu dopraje niekoľkokrát denne, no skúste jej príjem obmedziť. Obzvlášť sa vyhnite káve s cukrom a zabudnite aj na mliečko. A ak máte v pláne dopriať si k nej ešte niečo malé a sladké, máte tento boj prehratý. Na prvý pohľad sa káva nemusí javiť ako "kalorická bomba", no ak si príjem všetkých kalórií spočítate, môže predstavovať poriadne vysoké číslo.

Poriadny pitný režim

Žiadne sladené nápoje (ani tie zero a light) a ovocné džúsy. Vsaďte na čistú vodu, ktorou začnete svoj deň. Vypite pohár vody hneď po zobudení ešte pred raňajkami. Tiež počas dňa vypite dostatočné množstvo tekutín. 

Freepik.com/Katemangostar

Nepodceňujte chôdzu

Chôdza ako najprirodzenejší ľudský pohyb dokáže hotové zázraky. Mnohí podceňujú jej priaznivé účinky na telo, no aj vďaka tomuto nenáročnému pohybu sa dokážete udržať v kondícii. Ak nemáte čas na dlhé večerné prechádzky, skúste ísť do školy či práce peši. Alebo aspoň vystúpte o pár zastávok skôr a doprajte vášmu telu troška pohybu na čerstvom vzduchu. Ak potrebujete ďalšie dôvody, ktoré vás presvedčia, že chôdza je hotový liek, prečítajte si náš starší článok. 

Spánok je základ

Pomáha regenerovať nielen našej mysli, ale aj celému telu. Kvalitný a dobrý spánok pomáha znižovať hladinu stresových hormónov, no okrem iného pomáha bojovať proti nadmernému ukladaniu tukov. Dĺžka nášho odpočinku má priamy súvis s chuťou do jedla. Je vedecky dokázané, že ľudia, ktorí majú nedostatok spánku, pociťujú potrebu prijať viac kalórií počas dňa. 

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio