BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Box nie je iba mužská záležitosť. Pre tieto 3 dôvody by ste ho mali skúsiť aj vy!
zdroj: Freepik.com

Box nie je iba mužská záležitosť. Pre tieto 3 dôvody by ste ho mali skúsiť aj vy!

Okrem štíhlej postavy prináša ďalšie pozitívne veci, pre ktoré sa ho oplatí vyskúšať.

Aj keď je box poriadna makačka, a teda nejaké to kilo sa vám podarí zhodiť, pomôže vytónovať svaly, ale aj poriadne spevniť postavu. Ak vám však stále chýba odhodlanie vyskúšať ho, nasledujúce dôvody vám pomôžu pri rozhodovaní.

Pohotovosť

Pri boxe nejde iba o monotónnu fyzickú aktivitu, no vyžaduje si aj poriadne zapojenie mozgu. Musíte sa sústrediť na to, čo presne chcete urobiť a prefíkane sa vyhnúť úderu od "súpera". Ak aj však nejakú tu ranu utŕžite, neskôr si dáte na svoje chyby pozor a poriadne zbystríte svoje zmysly. Nejde teda iba o rýchlosť vášho tela, ale aj rýchlosť mozgu a vašich činov. Túto pohotovosť si prenesiete aj do bežného života, čím budete naozaj prekvapená aj vy. 

freepik.com

Odolnosť

A to najmä tú psychickú. Pri tomto športe sa skvele odreagujete, pretože nielenže zabudnete na váš stres a hnev, ale môžete sa poriadne vyzúriť. Po tréningu budete odchádzať fyzicky zničená, no vaša myseľ bude oddýchnutá a zrelaxovaná ako nikdy predtým. Pravidelným tréningom budete posilňovať (okrem vášho tela) aj psychiku. Začnete omnoho jednoduchšie zvládať vypäté a stresové situácie a pod tlakom sa nezložíte tak ľahko. Nebudete veriť, ako veľmi sa na váš tréning, kde môžete "vypustiť paru" budete tešiť.

Vytrvalosť

Box má veľmi veľký prínos pre vašu kondičku, ktorú ako iste viete, je veľmi ťažké zlepšiť. Vďaka tomuto športu to pôjde naozaj jednoducho. Tiež pôsobí pozitívne na srdce, buduje jeho odolnosť a pomáha pri prevencii srdcovo-cievnych ochorení. Navyše znižuje krvný tlak, zlepšuje krvný obeh v tele a dokonca pomáha znižovať hladinu cholesterolu. Vytrvalosť sa premietne aj na vaše zmýšľanie, pretože budete vedieť tvrdšie ísť za svojím a dosiahnete čo chcete. 

Najnovšie z kategórie: Fitness

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio