BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Zaľúbená do nepravého: Ako prestať milovať niekoho, kto si vašu lásku nezaslúži
zdroj: pexels.com

Zaľúbená do nepravého: Ako prestať milovať niekoho, kto si vašu lásku nezaslúži

Prestať milovať nie je jednoduché, no tieto spôsoby vám pri tom pomôžu.

Ak ste si niekedy prešli nepríjemným rozchodom kvôli neopätovanej láske, tak určite poznáte ten pocit bezmocnosti. Chcete zabudnúť a ísť ďalej, no táto ľahko vyzerajúca úloha vám dáva poriadne zabrať. Vyskúšajte to takto. 

1.Akceptujte to

Ako prvý krok vášho úspešného a pozitívneho nového štartu sa zmierte so skutočnosťou, že tak ako on nepotrebuje vás, ani vy nepotrebujete jeho. Vymeňte depresívne myšlienky za nový pohľad na vec. Ani so všetkými kamarátmi zo škôlky či školy sa nekamarátite a pravidelne nestretávate dodnes. Niektorí ľudia sa nám v živote vyskytnú, aby nás niečo nové naučili alebo obohatili náš život. Prijmite fakt, že zlomené srdce jednoducho patrí k životu a je pre vás potrebné, pretože bez neho by ste nedokázali nájsť skutočnú lásku. 

2.Zamerajte svoju pozornosť iným smerom

Nájdite si nový koníček, ktorý vás bude baviť a dostatočne vyplní váš voľný čas. Spoznajte nových ľudí, ktorí vás naučia nové veci. Skúste napríklad viac cestovať. Nové mestá, krajiny, zážitky a ľudia. Nemajte strach spoznávať a objavovať niečo nové. Začnite viac čítať a voľný čas tráviť so zaujímavými knihami. Prídete na iné myšlienky, niečo nové sa naučíte, obohatíte svoju slovnú zásobu a tiež svoju fantáziu.

pexels.com

3.Doprajte si

Začnite sa o seba prvotriedne starať. Doprajte si domáce pleťové masky, vlasové zábaly či napríklad dlhý detoxikačný kúpeľ. Nebráňte sa ani dovolenke, výletom s kamarátmi, alebo si jednoducho kúpte niečo, po čom vaše srdce už veľmi dlho túži. Dôležité je, aby ste sa cítili pohodlne, šťastne a nikým neobmedzovaná. Začnite bezhlavo nakupovať (v rámci vašich finančných možností). I keď sa to môže javiť ako kliše z romantických filmov či seriálov, naozaj pomáha. Nové veci vám dodajú pocit znovuzrodenia, väčšej sebadôvery a veď čo ženu poteší viac ako keď si kúpi to, po čom veľmi túžila, no nie?

4.Začnite športovať

Aj keď sa vraví, že na každého platí niečo iné, no šport platí rozhodne na každého. Môžete si vybrať niečo, čo vám pomôže vybiť vašu nahromadenú energiu. Vyskúšajte napríklad box, ktorý vám pomôže dokonale si vyventilovať svoju zlú náladu. Okrem štíhlej postavy prináša ďalšie pozitívne veci, pre ktoré sa ho oplatí vyskúšať. Avšak je tu aj druhá možnosť. Môžete vyskúšať rôzne meditačné a relaxačné cvičenia ako napríklad joga. 

5.Vymeňte hnev za úsmev

Jasné, zo začiatku budete nahnevaná na celý svet a určite aj poriadne mrzutá, no nezabúdajte na úsmev. Smiech je pre nás dôležitejší ako si myslíte. Zmysel pre humor vám umožní brať život menej vážne a tragicky. Nemusíte sa smiať na hlúpych vtipoch či bezduchých komédiách, ale smejte sa! Nezabúdajte na spontánnosť a berte život s väčším nadhľadom. Mnohé situácie dokážete vďaka humoru neskutočne odľahčiť a zbytočne sa nestresovať. Naučte sa smiať na maličkostiach a nerobiť si zo všetkého ťažkú hlavu. Veď ako sa hovorí, nikdy neviete, kto sa zamiluje do vášho úsmevu.

zdroj: psychologytoday.com

Najnovšie z kategórie: Vzťahy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio