BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Tajomstvo krásnej pleti: Odpoveďou sú správne potraviny
zdroj: pexels.com

Tajomstvo krásnej pleti: Odpoveďou sú správne potraviny

Okrem vonkajšej starostlivosti je dôležitá aj naša strava a výživa tela. Týchto 7 potravín by ste do svojho jedálnička mali zaradiť častejšie.

Je známe, že náš životný štýl, ktorý často sprevádzajú starosti, stres v kombinácií s hormónmi, zdravotným stavom a našou výživou, sa odzrkadľuje na našom tele, konkrétne na našej pleti. Niektoré veci ovplyvniť skutočne nedokážeme, no pár vecí áno. Uznávaná Dr. Ka­rin Her­monni  pre portál Eli­te­daily.com uviedla, že potraviny prispievajú k stavu našej pleti významnou časťou. Ak chceme mať krásnu pleť, práve na nasledujúce potraviny by sme sa mali zamerať. 

Horká čokoláda

Kvôli svojej vysnívanej postave či krásnej pleti sa nemusíte sladkého vzdať úplne. Nahraďte obľúbené nezdravé pochúťky vhodnejšou alternatívou. Doprajte si kvalitnú vysoko percentnú horkú čokoládu, ktorá poteší vaše chuťové poháriky a tiež vaše telo. Antioxidanty obsiahnuté v horkej čokoláde pomáhajú pleť hydratovať a chrániť pred oxidačným žiarením. Takže keď sa budete nabudúce chystať zjesť celú čokoládu vedzte, že je to v mene krásy a zdravia. 

Med

Med je nielen chutný, ale aj veľmi zdravý a dá sa povedať, že aj povinný produkt do každej domácnosti. Včelí poklad je dokonalým pomocníkom každej ženy, pretože okrem bežného využitia v kuchyni, sa oplatí používať med aj mimo nej. Hodí sa nielen do jedla, ale aj na na pleť, na vlasy či pery. Vďaka svojim antibakteriálnym a protizápalovým schopnostiam je vhodný aj pri výrobe domácich pleťových masiek. Je prírodným zdrojom živín a vitamínov. 

Photo by Sonja Langford on Unsplash

  Rastlinný proteín

  Proteíny ako súčasť stavebného materiálu celého nášho tela (ktoré zahŕňa pokožku, vlasy a nechty) patria k dôležitým látkam, ktoré nesmú chýbať v žiadnom vyváženom jedálničku. Rastlinný proteín sa nachádza najmä v strukovinách, semienkach, ale aj orechoch. Pomáha vytvárať ochrannú bariéru, ktorá chráni našu pokožku pred vplyvmi vonkajšieho prostredia. 

  Kokosový olej

  Skvelý pomocník s rôznorodým využitím by mal byť súčasťou každej zdravo sa stravujúcej domácnosti. Má silné antibakteriálne a antimykotické účinky. Obsahuje veľa antioxidantov a zdravých tukov. Posilňuje imunitný systém a pomáha chrániť naše zdravie. Okrem toho je skvelý na pleť, vlasy, vhodný do peelingov a domácich masiek. Výborný je aj na odličovanie a lokálne mazanie pleti. 

  Zelený čaj

  Pitný režim je pre pleť veľmi dôležitý, no priaznivé účinky na pleť má aj zelený čaj. Pomáha vyplavovať toxíny a bojovať proti zápalom. Obsahuje dôležité katechíny, ktoré pomáhajú prekrvovať pleť a zanechávajú ju hydratovanú a pružnú. Chráni nás pred škodlivým UV žiarením a pôsobí pozitívne ako prevencia rakoviny kože. 

  Photo by Vee O on UnsplashRyby

  Listová zelenina

  Je priam nevyhnutné, aby naše trávenie správne fungovalo a telo mohlo prijímať živiny zo stravy, ktoré pôsobia na našu pleť. Podľa výskumu môže porcia listovej zeleniny na tanieri napomôcť tráveniu a podporiť jeho funkciu. Preto je dôležité konzumovať dostatok vlákniny, pretože bez nej nemôže fungovať naše telo tak, ako by malo. Vďaka zelenine odstránime z tela všetky toxíny a nepotrebné látky, čím sa výrazne zlepší vnútorný stav nášho organizmu. 

  Ryby

  Tiež sú zdrojom proteínov, no obsahujú dôležité omega - 3 mastné kyseliny. Tie sú veľmi dôležité, preto nesmú chýbať v našom jedálničku. Zohrávajú významnú úlohu v boji proti rôznym zápalom a chránia našu pleť pred starnutím. Prispievajú k pokojnému spánku, čo sa samozrejme odzrkadlí na krásnej, oddýchnutej pleti. 

  Najnovšie z kategórie: Krása

  Pozri viac

  Odporúčame

  Fun rádio