BEAUTY.sk BEAUTY.sk

4 krásne slovenské miesta, ktoré by ste mali čím skôr navštíviť aj vy
zdroj: instagram.com/robobuci

4 krásne slovenské miesta, ktoré by ste mali čím skôr navštíviť aj vy

Tiché a nádherné miesta, ktoré sa na Slovensku skutočne oplatia navštíviť. Vhodné sú aj pre deti.

Aj naša krajina má čo ponúknuť a skrýva mnoho zaujímavých miest, ktoré ste určite ešte nevideli a nebudete sa tam musieť predierať cez davy ľudí. Teplé počasie a krásna príroda sú ako stvorené na výlety s priateľmi či rodinou. Načerpáte novú silu a užijete si svoj vlastný pokoj. Ak radi cestujete po Slovenku a máte radi nové miesta, tieto krásne lokality odporúčame navštíviť, ktoré sú vhodné aj ako výlet pre vaše ratolesti.

Kalvária, Banská Štiavnica

Banskoštiavnická kalvária zoskupuje viac ako dvadsať samostatných sakrálnych stavieb a patrí medzi najkrajšie barokové kalvárie v Európe. Z vrcholu je prekrásny výhľad nielen na Banskú Štiavnicu, ale aj na Nízke Tatry či Sitno. Zaradená je aj do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO.

Katarínka, Dechtice

Kláštor a kostol svätej Kataríny Alexandrijskej je súbor zaniknutých a zrúcaných budov františkánskeho kláštora, pomerne zachovaných kostolných múrov a kostolnej veže zo 17. storočia. Ruiny sa nachádzajúcich v pohorí Malé Karpaty pri obci Dechtice (okres Trnava). Zrúcaniny Katarínky sú situované v čarokrásnej prírode, ktorú si jednoducho zamilujete. 

Dražovský kostolík, Nitra

Kostol sv. Michala Archanjela bol postavený v polovici 11. storočia a nachádza sa na poloskalnatom kopci nad Nitrou. Štrková cestička prechádza do zemitého terénu a stúpa do mierneho kopca. Cestu lemujú zelené kríky a drobné skaly. Následne sa ocitnete na krásnej a priestrannej zelenej lúke, ktorá ukrýva jedinečnú dominantu Dražoviec - nitrianskej mestskej časti. 

Vodný kolový mlyn, Jelka

Mlyn je umiestnený na ľavej strane brehu Malého Dunaja v obci Jelka (okres Galanta). Postavený bol koncom 19. storočia a pôvodne patril Józsefovi Némethovi, po ktorom sa dodnes nazýva i Némethovým mlynom. Zaujímavosťou je, že ide o trojpodlažnú stavbu, čo je v stredoeurópskom meradle skutočný unikát.

Najnovšie z kategórie: Made in Slovakia

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio