BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Víkendový detox pleti: Pripravte svoju pleť na slnečné lúče
zdroj: SAMphoto

Víkendový detox pleti: Pripravte svoju pleť na slnečné lúče

Leto je tu. Teda konečne späť.

No skôr, ako sa do neho pustíte, je veľmi dôležité pripraviť našu pokožku na slnenie. Najmä pleť. To základné, čo pre ňu môžete urobiť, jej dopriať je 48-hodinový detox, ideálne cez víkend. Prečistíte ju zvnútra i zvonka, a potom sa i bronz bude na ňu chytať oveľa rýchlejšie.

Tento detox zahŕňa 2 fázy:

- Čistenie
- Strava a pitný režim

Nechajte ju dýchať

Prvým, veľmi dôležitým krokom je pleť pripraviť. Venujte jej piatok večer minimálne 30 minút. Dôkladne ju zbavte make-upu a nečistôt, a potom vyčistite peelingom. Pokojne i domácim – cukrovým. Stačí, ak zmiešate kryštálový cukor a jednu-dve kvapky olivového oleja. Premasírujte ním svoju pleť a pokojne ho nechajte 5-7 minút pôsobiť, potom dôkladne opláchnite. A jediné, čo na ňu potom naneste je dostatočne hydratačný krém.
Počas celého víkendu sa vyhýbajte make-upu a iným skrášľujúcim vymoženostiam.
Nechajte pleť jednoducho dýchať. Ráno a večer ju len umyte, micelárnou vodou zbavte nečistôt z celého dňa a opäť naneste len ten krém. Ideálne bude, ak sa nebudete pohybovať v zafajčených priestoroch, vyhnete sa alkoholu, žúrovaniu a naopak, doprajete si oddych a spánok.

Pozor na jedlo!

Druhá časť – strava a pitný režim je však tiež veľmi dôležitá. To, čo jeme a (pijeme) sa nám prejavuje i na pleti. Samozrejme, za dva dni nezmažeme hriechy posledných týždňov, ale i takýto rýchly detox sa ráta. V prvom rade zabudnite na sladké, slané, mliečne výrobky a už spomínaný alkohol. Doprajte si veľa ovocia a zeleniny a čerstvých štiav, vody. Nemusíte diétovať, pokojne jedzte 5krát denne. Ale pozor na to, čo! Biele pečivo vymeňte za celozrnné, na obed si doprajte napríklad rybu so šalátom alebo domácu polievku a večera by mala byť radšej ľahšia. Možno si počas týchto dvoch dní zvyknete na iný stravovací režim a pokračovať v ňom budete i ďalšie týždne. Potom naozaj postrehnete, ako krásne sa vám pleť prečistí a rozjasní.

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio