Beauty.sk Beauty.sk

3 potraviny, ktoré by ste nemali jesť na prázdny žalúdok
zdroj: Photo by Brooke Lark on Unsplash

3 potraviny, ktoré by ste nemali jesť na prázdny žalúdok

Okrem kávy a čaju sa vyhnite pred raňajkami aj týmto potravinám. Škodia vášmu zdraviu.

Raňajky predstavujú obľúbený rituál, ktorý ľudia vykonávajú s radosťou každé ráno a väčšina si myslí, že ich jedlo predstavujé vhodnú alternatívu. Verte tomu alebo nie, sú tam niektoré potraviny, ktoré sa zdajú zdravé, ale v skutočnosti by sme ich naozaj nemali jesť na prázdny žalúdok.

Ovocné šťavy

Aj napriek tomu, že sú vyrobené z ovocia, nie sú vôbec zdravé. Klasické ovocné šťavy sú plné rafinovaného cukru, ktorý vedie k prudkému zvýšeniu hladiny cukru v krvi. Okrem vyššieho rizika vzniku mnohých chorôb ako napríklad dna či vysoký krvný tlak, sa budeme cítiť počas dňa menej spokojní kvôli poklesu energie. Ak si však raňajky nedokážete predstaviť bez pohára jablkového či pomarančového džúsu, odšťavte si čerstvú šťavu. 

pexels.com

Paradajky

Ak trpíte v súčasnosti refluxom žalúdka alebo žalúdočnými vredmi, vyhnite sa (alebo z veľkej miery obmedzte) paradajkám. I keď chutia k raňajkám skutočne dokonale napríklad v našich omeletách alebo grilované, ale obsahujú veľmi vysokú hladinu kyseliny tanínovej, tiež zvyšujú kyslosť v žalúdku a zhoršujú vaše príznaky refluxu.

Pečivo z lístkového cesta

Dvakrát si premyslíte dať si kontinentálne raňajky. Čerstvé croissanty s nutellou a sladkým ovocím môžu byť lákavé a delikátne raňajky, ale obsahujú druh kvasiniek, ktorý dráždi sliznicu žalúdka. To môže spôsobiť nepríjemné celodenné nadúvanie. Preto si vyberte ako vhodný základ vášho dňa napríklad ovsené vločky alebo vajíčka, ktoré sú nášmu zdraviu veľmi prospešné. 

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Fun rádio