BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Tieto poraviny patria jednoznačne do chladničky! Pomôžu vám ustrážiť vašu hmotnosť
zdroj: SAMphoto

Tieto poraviny patria jednoznačne do chladničky! Pomôžu vám ustrážiť vašu hmotnosť

Poznáte to. V noci vás prepadne hlad. Tak čo si dať? Ak máte v chladničke tieto potraviny, ničoho sa báť nemusíte.

Avokádo

Avokádo je bohaté na vlákninu i zdravé tuky. V poslednej dobe sa teší naozaj veľkej popularite. Dobre vplýva nielen na našu váhu, ale i srdce, či mozog. Na to, aby však malo 100% účinok, je potrebné ho konzumovať pravidelne. Ak budete mať avokádo neustále na očiach, teda v chladničke, nemusíte sa báť, ak vás prepadne hlad. Zahnať ho môžete práve ním. Či už vo forme nátierky, alebo ho len podusiť na oleji s cesnakom a zapracovať do cestovín. 

Mandľové mlieko

Náhrada za kravské či bezlaktózové mlieko, o ktorej sa hovorí, že je NAJ. To je mandľové mlieko, ktoré sa rovnako, ako avokádo, teší čoraz väčšej obľube u ľudí. Mandle dokážu napríklad zlepšiť stav našej pokožky, vypnúť ju i rozžiariť. Medzi ďalšie benefity tejto potraviny patrí i bohaté množstvo antistresového magnézia. Môžete ho piť ako úplnú náhradu za kravské mlieko, použiť do kávy i na pečenie. 

Citróny

Mať citróny po ruke sa tiež vždy oplatí. O výhodách tohto ovocia bolo toho popísaného už strašne veľa. V stručnosti: veľa vitamínu C, E, B, minerálov, horčíka, draslíka, betakaroténu a antioxidantov. Citróny osviežia vo vode, použiť ich môžete i na varenie. Ak máte v noci hlad, vytlačte si polovičku citrónu do vody a hneď zaženiete chute. 

Bobuľoviny

Či už máte radi maliny alebo čučoriedky a brusnice, konzumáciu bobuľovín urobíte dobre. Pre svoje zdravie i hmotnosť. Vhodné pri diétach sú pre nízky obsah cukru, naopak vysoký obsah vlákniny a rad vitamínov. Dajte si však pozor, kde ich kupujete a či neboli chemicky ošetrené. 

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio