BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Keď sa domáci miláčik zmení na úhlavného nepriateľa
zdroj: beauty.sk

Keď sa domáci miláčik zmení na úhlavného nepriateľa

Teraz budú mnohí asi nesúhlasiť a mnohí, naopak, úplne pochopia, o čom hovorím. Mať popri dieťati aj domáce zviera je úžasné. Skoro vždy.

My sme mali Kamila - náš kocúr - oveľa skôr, ako Miša. Bohuško (môj frajer), naučil Kamila povely ako "sadni", "zostaň", "dones", takže taký polopes.

Keď som Miša mala v bruchu, Kamil ho neriešil. Neriešil ho ani, keď sme ho priniesli z pôrodnice domov. A nerieši ho vlastne doteraz. Vníma ho, zvykol si, že niečo, čo bolo menšie ako on, ho prerastá, začína to loziť, chodiť, niekedy vrieska, naháňa ho a podobne.
Výhodou domáceho zvieraťa je, že často zachraňuje situáciu - keď Mišo spustí obrovský plač a ja už neviem, čo s ním, Kamil začne okolo neho behať, odpúta jeho pozornosť a Mišo aj zabudne, prečo vlastne plače. Takže často pre mňa veľká pomoc.
Mišo sa veľmi nestíha nudiť, lebo keď ho nebaví hrať sa so mnou, upriami pozornosť na Kamila a jeho následné prenasledovanie.
V týchto chvíľach toho kocúra naozaj ľutujem. Ale dovolí mu oveľa viac, ako dovolí mne. Mišo zatiaľ nemá veľký jemnocit v rukách, ale Kamil trpezlivo drží. A sú chvíle, kedy si ho Mišo absolútne nevšíma, a to už potom nenápadne Kamil dobiedza do Miša. Je naozaj radosť ich pozorovať.

Buba


A potom prídu situácie, kedy som presvedčená, že Kamil je zviera z pekla vyvrhnuté. Ale naozaj.


- začne nahlas mraučať a pýtať žrať vždy vtedy, keď sa mi Miša podarí uspať
- na záchod (je to bytová mačka, má vlastný záchod a vie ho aj ukážkovo používať) chodí zásadne v noci a kým zahrabe to, čo z neho vyšlo, stihne to narobiť statočný rámus
- tým, že väčšinu dňa prespí, lebo sa snaží pred Mišovými útokmi schovať, má potrebu ponaháňať sa v noci. Ten zvuk, kedy zviera s pazúrmi začne driapať a šprintovať po lacnej "plávačke" je neuveriteľný. A áno, dokáže zobudiť dieťa spiace za dverami.
- dokonalý cirkus je, keď začnú vrieskať obidvaja, lebo obidvaja práve v tú istú chvíľu umierajú od hladu

Takže momentálne najčastejšie povely, ktoré Kamil dostáva, sú "prestaň!" a "ticho". Chudák, až mi ho je ľúto, ale má proste zlé načasovanie potrieb. Alebo je len obyčajne "vychcaný" - je to mačka a je to logické.
Ale je super mať ich spolu. Trénuje to pozornosť a rýchlosť obidvoch, ich trpezlivosť jedného s druhým, podľa mňa sa aj ľúbia, ale veď to mi Mišo tak o rok hádam povie, či to tak je. A mne to (zatiaľ neúspešne) trénuje nervy, lebo niekedy - ako veľmi ich ľúbim, takú mám chuť ich oboch zahlušiť.

Buba


Najnovšie z kategórie: Mama a dieťa

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio