BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Pozor na oči! Ich farba povie o vás okoliu viac, ako tušíte
zdroj: Pixabay.com

Pozor na oči! Ich farba povie o vás okoliu viac, ako tušíte

Aké charakterové črty vieme vyčítať z ľudí pri pohľade do ich očí?

Šedé

Vzácna farba, ktorá sa často mýli so svetlo modrou. Títo ľudia patri k veľmi výnimočným i svojim správaním. Dokážu balansovať na dvoch stoličkách a pôsobiť pri tom veľmi vyrovnane. Všetko je to o tom, že dokážu mať svoje emócie ukážkovo pod kontrolou.

Zelené

Podľa istej štúdie z Los Angeles, ak by si ľudia mali vybrať najpríťažlivejšiu farbu očí, bola by ňou práve zelená. Ľudia s touto farbou sú považovaní za sexi, no okrem toho patria medzi dominantných, milých, ale trochu bojazlivých. Nerobí im však problém pracovať pod veľkým tlakom a s veľkou skupinou ľudí okolo seba.

Orieškové

Niekomu sa ťažko určuje tento odtieň. Nie je to v podstate hnedá farba. Jednoducho vám skôr musí pripomínať oriešky. A akí sú to ľudia? Nezávislí, sebestační a originálni. Ani tento odtieň nebýva častý, takže sa vyznačujú svojou jedinečnosťou.

Hnedé

Farbu našich očí ovplyvňuje malanín - teda pigment a práve hnedookí ľudia ho majú veľa. Ide o osoby, ktoré sú asertívne, milé, pokojné. Narozdiel od modrookých menej spia a aj ráno dokážu skôr vstať. A je tu i jedna štúdia z Karlovej Univerzity. Z tej vychádza, že hnedookí ľudia sú veľmi lojálni.

Modré

Títo ľudia sa môžu často pasovať s negatívnymi reakciami na svoju osobu. Spôsobuje to údajne i farba ich očí. Podľa nej pôsobia na ľudí nedôveryhodným dojmom. Je pravda však, že títo ľudia sú menej otvorení voči ostatným, čo nakoniec môže byť dôvodom, prečo sú tak vnímaní. Jedna štúdia však potvrdila, že modrooké ženy znášajú pôrodné bolesti a stres o niečo lepšie.

Čierne

Temné a uhrančivé. To asi napadne každému, kto sa zadíva do čiernych očí. Čiernookí ľudia sú však údajne veľmi športovo zdatní a menej podliehajú alkoholu. Dominantná farba očí ich tiež predurčuje k vodcovstvu. Z týchto ľudí sú i výborní lídri. 

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio