BEAUTY.sk BEAUTY.sk

3 veci, ktoré by sme sa mali naučiť od malých detí: I toto vám môže uľahčiť život viac, než si viete predstaviť
zdroj: SAMphoto

3 veci, ktoré by sme sa mali naučiť od malých detí: I toto vám môže uľahčiť život viac, než si viete predstaviť

Áno, i malé deti nás môžu niečomu priučiť. Napríklad tomu, ako si správne užívať život.

Radosť z maličkostí

Určite ste už aspoň raz videli pravú nefalšovanú detskú radosť z niečoho, čo vám v podstate prišlo zbytočné. Ale tomu dieťaťu nie. Ich obdivuhodnou vlastnosťou, na ktorú v dospelosti zabúdame, je tešiť sa a radovať sa z obyčajných maličkostí. Banalít, ktoré sú možno každodennou súčasťou našich životov, no akosi sme sa zabudli z nich tešiť. Najvyšší čas to teda napraviť. Skúste z času na čas prejaviť radosť z maličkosti a hneď uvidíte, ako to dokáže zmeniť váš deň. A možno časom i pohľad na život.

Nebojácnosť

Malé deti nerozmýšľajú nad tým, že keď sa rozbehnú prirýchlo, padnú a ublížia si. Nemajú obavy. A tie by ste nemali mať ani vy. Risk je zisk a možno padne na "hubu", ale taktiež je tu možnosť, že nie. Berte si aj tu príklad z detí. Občas sa môžete do niečoho pustiť bezhlavo i vy. Nepremýšľajte nad rizikom a urobte to. Pretože ak budete stále len vyhodnocovať možné riziká, nakoniec sa k ničomu neodhodláte a zostanete vo výsledku stále nespokojní. Kto nevyskúša, nezistí... Nie?

Úsmev

Usmievavé dieťa, šťastné dieťa. Ale to platí i pre dospelých. Usmievajte sa. Možno si teraz poviete, že čo je to za blbosť. Ale nejedna štúdia dokázala, že s úsmevom sa všetko zvláda ľahšie. Stres, starosti, problémy... Má i každý. Nevymiznú síce, keď sa budete usmievať od ucha k uchu, ale prinajmenšom ich budete zvládať ľahšie. Pretože je dôležitejšie presvedčiť samého seba, že v podstate nejde o nič, ak nejde o život.

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio