BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Ráno alebo večer? Kedy je ideálny čas na holenie nôh?
zdroj: SAMphoto

Ráno alebo večer? Kedy je ideálny čas na holenie nôh?

Mať dokonalé hladké nohy nie je úplná hračka. Ale na druhej strane to nie je i niečo nemožné. Stačí dodržiavať zopár zásadných pravidiel.

Či si už holíte nohy žiletkou, používate vosk alebo epilátor, môžete ich mať krásne hladké, len všetko má svoje pravidlá.

Myslíte si, že je lepšie holiť si nohy ráno? No v tom prípade naozaj nie je ráno múdrejšie než večer. Odstraňovanie chĺpkov (akýmkoľvek spôsobom) by ste mali praktikovať vždy pred spaním. Pretože počas noci lepšie pokožka zregeneruje.

Navyše si dajte pozor i na slnko. Čerstvo oholené nohy by sme nemali vystavovať slnku až 48 hodín. Vieme, znie to možno divne, keďže každá z nás si holí nohy i pred samotným opaľovaním. No v tom prípade nezabúdajte na dôkladnú ochranu pred slnkom a použite krém s vyšším UV faktorom.

I červeným bodkám po epilovaní môžete predísť tým, že chĺpky odstránite tiež večer. Opäť preto, aby pokožka cez noc zregenerovala.

Ďalším problémom väčšiny žien je zarastanie chĺpkov, ktorému sa môžete tiež vyvarovať menším trikom. Asi 4-5 dní po depilácii a epilácii si urobte pri sprchovaní telový peeling. Ten odstráni odumretú kožné bunky a chĺpky prestanú zarastať. Ideálne bude, ak ho budete opakovať každých 10 dní.

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio