BEAUTY.sk BEAUTY.sk

5 nehygienických kozmetických omylov, ktorých sa väčšina žien dopúšťa denne
zdroj: SAMphoto

5 nehygienických kozmetických omylov, ktorých sa väčšina žien dopúšťa denne

Robíte ich aj vy?

Dobrá hygiena je neodmysliteľnou súčasťou každodennej rutiny, ale pre ženy je často o niečo dôležitejšie zapamätať si niektoré skrášľovacie tipy a triky. Je to v poriadku, pretože je na nás kladený veľký tlak, pokiaľ ide o bezchybný výzor. No nasledujúce omyly, ktorých sa bežne dopúšťame, môžu spôsobiť infekcie alebo iné zlé kožné reakcie, preto ich už viac nerobte. 

1.Spánok s make-upom

Spanie s make-upom je jednou z absolútne najhorších vecí, ktorú môžete urobiť pre vašu pokožku. Kvalitný make-up zvyčajne nebude zaťažovať vašu pokožku, ak ho budete nosiť pravidelne, no tiež nie je vhodný na spanie. Ale nikdy by ste nemali preskočiť svoju nočnú odličovaciu rutinu starostlivosti o pleť. Ideálne je mať balíček odličovacích utierok v blízkosti svojej postele a vždy odstráňte make-up pred spaním.

unsplash.com

2.Kozmetika po záruke

V ideálnom prípade by vaše obľúbené výrobky nemali mať záručnú dobu, že? Ale používanie kozmetiky dlhé mesiace (niekedy až roky), kým sa úplne neminie, je vlastne recept na katastrofu. Existujú dátumy exspirácie na všetkých kozmetických prípravkoch a rovnako ako ich niekedy chceme ignorovať, skutočne na nich záleží! Bohužiaľ, kozmetiku po záruke budete musieť vyhodiť, pretože by ste mohli skončiť poškodením pokožky alebo doplatiť na zlú kožnú reakciu.

3.Požičiavanie kozmetiky

No je jasné, že požičiavanie kozmetiky kamarátkam skúsila naozaj každá z nás, ale viete, že toto by ste už viac robiť nemali? Bohužiaľ zdieľanie make-upu nie je najlepší nápad. I keď vaša priateľka môže mať skvelú novú riasenku, ktorú by ste chceli vyskúšať alebo ten odtieň rúžu, po ktorom ste túžili. Ale odolávajte nutkaniu! Nikdy neviete, aké baktérie by mohli byť na make-upe niekoho iného. Nechcete riskovať a dráždiť vašu pokožku alebo dostať nejaké škaredé očné infekcie, pretože ste len museli vyskúšať kozmetiku vašej priateľky.

unsplash.com

4.Nosenie špinavých ponožiek

Nosíte jedny a tie isté ponožky na spanie či po dome? Alebo ak si v zhone uvedomíte, že nemáte v skrini žiadne čisté ponožky a vy jednoducho siahnete po tých zo včera. Ponožky by ste nikdy nemali používať viac, ako jeden raz. Dokonca aj keď nebudú cítiť či vyzerať zle, nemali by ste nosiť ponožky viac ako jeden deň. Vaše nohy sa potia a tak sú plné baktérií. Preto ich naozaj meňte denne! 

5.Super horúca voda

Aj keď je niekedy horúca sprcha či dlhý horúci kúpeľ to jediné, na čo sa po celom náročnom dni tešíte, zabudnite na tento zlozvyk. Vyhnite sa horúcej vode, pretože si môžete poškodiť pokožku. Horúca voda vysušuje, no najhoršie to je pre najcitlivejšiu pokožku na tvári! Radšej vsaďte na vlažnú vodu a dobrý hydratačný sprchový gél. 

Najnovšie z kategórie: Krása

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio