BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Vsaďte na ovocie! Vďaka nemu udržíte váš organizmus dokonale hydratovaný aj počas horúčav
zdroj: Photo by 煜翔 肖 on Unsplash

Vsaďte na ovocie! Vďaka nemu udržíte váš organizmus dokonale hydratovaný aj počas horúčav

Počas horúčav sa zamerajte najmä na tieto druhy ovocia.

Najväčšou chybou je nedostatočný pitný režim. Chráni celý organizmus pred kolapsom a dehydratáciou. Leto a letné horúčavy sú pre človeka veľkou záťažou. Alkoholické nápoje, aj keď si niekto môže myslieť opak, nás vôbec neosviežia a do pitného režimu sa nerátajú. Najideálnejšia je čistá voda a konzumácia ovocia s vysokým obsahom vody, ktoré však náš organizmus zbytočne neprekyslí. 

Melón

Najvyhľadávanejším ovocím počas letných horúčav je samozrejme melón, bez ktorého si mnohí nedokážu túto sezónu ani predstaviť. Obsahuje veľké množstvo vody, ktorá dostatočne osvieži a je tiež prospešný aj pre naše zdravie. Pri prekyslenom organizme pomáha dehydrovaným obličkám a prečisťuje hrubé črevo. Okrem toho obsahuje iba veľmi malé množstvo kalórií, čo z neho robí dokonalú letnú pochúťku,.

Jahody, maliny a čerešne

Jahody majú okrem svojej sladkej chuti veľmi veľa antioxidantov a vitamínov. Doprajte si ich však surové alebo v chutnom smoothie. Maliny sa vyznačujú super odkysľovacími schopnosťami a dôležitý enzým biotín, ktorý je zodpovedný za stav našej pokožky. Preto ak túžite po krásnom letnom opálení, maliny sú správna voľba. Tieto druhy ovocia vrátane čerešní obsahujú veľké množstvo vody a veľmi málo kalórií, čo pre nás opäť znamená ďalšiu výhru. 

unsplash.com

Broskyne

Chutné a šťavnaté ovocie je plné vitamínov, pomáha chrániť naše srdce pred kardiovaskulárnymi chorobami a prečisťuje krv. Broskyne sú tiež užitočné pri tráviacich problémoch a pri ťažkostiach s obličkami. Siahnuť po nich sa odporúča najmä vtedy, keď potrebujete doplniť chýbajúcu energiu, ktorú vám okamžite doplnia. 

Citrusy

I keď sa mnoho ľudí stále domnieva, že citrusové plody zbytočne prekysľujú náš organizmus, opak je pravdou. Pri ich trávení dochádza k zmene nášho vnútorného prostredia, ktoré sa mení na zásadité. Preto nemusíte mať výčitky a pokojne sa počas horúcich letných dní osviežujte vodou s citrónom či samotnými citrusmi. Výborné sú pomaranče a tiež grepy, ktoré obsahujú obrovské množstvo vitamínov a tekutín, ktoré naše telo nevyhnutne potrebuje.

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio