BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Patríte k šťastným párom? Ak áno, týchto 5 vecí robíte s partnerom pred spaním aj vy!
zdroj: Instagram.com/couplegoals

Patríte k šťastným párom? Ak áno, týchto 5 vecí robíte s partnerom pred spaním aj vy!

Robíte ich s partnerom tiež?

Šťastné páry sa vyznačujú nielen veľkým zaľúbením v podobe vášnivých bozkov či neustáleho obíjmania, ale aj týmito ďalšími vecami. Ak chcete, aby sa aj váš život zmenil k lepšiemu, skúste ich s partnerom i vy. 

1. Neriešia prácu

Šťastné a spokojné páry vedia, že večer je čas vypnúť a pred spaním už prácu a iné povinnosti netreba riešiť. Nepremýšľajú o nadchádzajúcom pracovnom dni a netrápia sa svojimi blížiacimi sa povinnosťami. Za vhodnejšiu alternatívu trávenia voľného času považujú venovanie sa partnerovi. Pred spaním sa odporúča netrápiť sa žiadnymi starosťami ale rozprávať sa o príjemných veciach. Váš spánok bude omnoho pokojnejší a vy vstanete plní energie.

2. Zaužívané pravidlá

Podľa psychológov šťastné páry často vykonávajú spoločne mnohé činnosti. Čistia si spoločne zuby a chodia spať naraz. Každý deň pred spaním sa riadia zaužívanou rutinou a približne rovnakým časom. Viete však čo z toho vyplýva? Vďaka tomu si udržiavajú zdravý spánok a budia sa šťastnejší. Rovnaké povinnosti vykonávame automaticky a ak ich robíte spoločne, posilňujete tak svoj vzťah.

3. Nestrácajú čas so smartfónmi

I keď ležíte vedľa seba, ale v rukách máte smartfón, tablet či iné zariadenie, tak neexistuje žiadny spoločný čas. Vo výsledku je to to isté, ako keby ste boli obaja v inej miestnosti. O závislosti na sociálnych sieťach koluje mnoho informácií, no k tým menej známym patrí, že znižujú emočnú a fyzickú intimitu. Preto by ste sa mali riadiť jednoduchým pravidlom, po 9 žiadny mobil.

4. Úprimná konverzácia

Pred spaním je ideálny čas na zdieľanie svojich pocitov, byť k sebe otvorení a úprimní. Vo vzťahu je dôležité vedieť si úprimne vedieť povedať či priznať to, čo nás trápi. Nie je potrebné okamžite hľadať riešenie, no podstatné je zveriť sa a cítiť podporu partnera. K veľmi užitočným technikám patrí vyjadrovanie si vďaky. Oceňte jeden druhého za to, čo pre vás v ten deň urobil a ukážte mu, že si všetku snahu a starosti toho druhého vážite. Nielenže zabudnete na všetko zlé a negatívne čo sa v ten deň stalo, ale prehĺbite aj váš vzťah. 

5. Vyhýbajú sa alkoholu 

Možno to znie absurdne, pretože pohár vína na navodenie tej správnej romantickej atmosféry nikdy nie je od veci, no nie vždy to platí. Požívanie alkoholu pred spaním spôsobuje, že náš spánok je horší a samozrejme sa budíme veľmi unavení a podráždení. Celkovo spôsobuje zlú náladu, ktorú môžete prenášať na svojho partnera. Preto sa viac ako pohár vína neodporúča.

Najnovšie z kategórie: Vzťahy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio