BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Každodenné zlozvyky, ktoré spôsobujú bolesť hlavy: Dajte si pozor hlavne na tieto 3 veci!
zdroj: SAMphoto

Každodenné zlozvyky, ktoré spôsobujú bolesť hlavy: Dajte si pozor hlavne na tieto 3 veci!

Možno to netušíte, ale bolesť hlavy si môžete privodiť i týmto vecami.

Držanie tela

Zlé držanie chrbtice, zlá chôdza stoja veľmi často za nepríjemnými bolesťami hlavy. Ale dá sa to rýchlo napraviť. Správnym cvičením môžete skoncovať nie len so zlým a neestetickým držaním tela, ale hlavne s bolesťami hlavy, ktoré sú často prepojené s chrbticou. Pri zlom držaní sa totiž vytvára nepríjemný tlak na nervy a problém je hneď na svete. Skúste preto po práci zájsť napríklad na pilates alebo hodinu jogy. Práve takéto cvičenie vás môže dať "dokopy".

Vínko na večer

Koľkí z vás si radi dajú pohár červeného vínka denne? Alkohol je vo všeobecnosti častým spúšťačom nepríjemných bolestí. A nemusí pritom ísť o tvrdý alkohol alebo veľké množstvá. Červené víno môže zaťažiť žalúdok viac, ako iný alkohol a vďaka tomu môžu byť bolesti po jednom poháriku vína veľmi intenzívne. 

Strava

Strava je dôležitejšia, ako si mnohí stále myslia... Ovplyvňuje naše zdravie a ak sa rozhodnete pre radikálne zmeny, môže spôsobiť i nepríjemné migrény. Stačí, že začnete držať menšiu diétu a problém je na svete. Odsledujte si teda pozorne, ako vaše telo reaguje na zmeny. Rovnako, ako pri nedodržaní pitného režimu, i pri hladovke sa môže vyskytnúť migréna, ktorá dokáže poriadne strpčiť deň. Jedzte preto radšej pravidelne, a ak predsa len chcete trochu schudnúť, skôr voľte menšie množstvá a zdravšie jedlá. Vo všeobecnosti sa však hladovky vôbec neodporúčajú. Možno schudnete, ale môžete na to nepekne doplatiť. 

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio