BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Toto je 5 dôvodov, prečo ženy zanedbávajú sex
zdroj: pexels.com

Toto je 5 dôvodov, prečo ženy zanedbávajú sex

Poznáte niektorý z nich aj vy?

Vo svete si čoraz viac žien dobrovoľne začína odopierať sexuálne radovánky s partnerom. V skutočnosti sa abstinencia stáva podzemným trendom. Ženy verejne oznamujú, že žijú v celibáte a muži sa iba nečinne prizerajú. Toto sú tie najčastejšie príčiny. 

1. Zameranie na kariéru

Kariéra patrí už dlhšie k snom mnohých žien. Môžu si vybrať akékoľvek zamestnanie a budovať kariéru. Avšak neskôr zistia, že sa nemôžu sústrediť na svoju kariéru a zároveň hrať úlohu pozornej priateľky. Samozrejme, že muži sa môžu zamerať na svoju kariéru, ale preto, že ženy im dávajú priestor a povzbudenie. Niektorí muži na druhej strane nie sú pripravení prevziať úlohu pozorného partnera za ženu, ktorá je vždy na cestách.

2. Nikdy nezažili orgazmus

Podľa Daily Mail, viac ako tretina žien nikdy so svojim partnerom nezažila orgazmus. Pre tieto ženy je jediné potešenie, že ich muž je šťastný, no väčší prínos nevidia a nemá zmysel "trápiť" sa sexom. Preto sa snažia svoj čas a energiu zamerať na pre nich podstatnejšie veci, ktoré im v živote prinášajú dostatočné potešenie. 

pexels.com

3. Depresia

Depresia dokáže ľudí zasiahnuť rôznymi spôsobmi. Môže spôsobiť, že sa človek stane nespoločenským, bezohľadným a neustále unavený. Keď niekto trpí depresiou, najlepšou možnosťou je nielen hľadanie psychiatrickej pomoci, ale aj zameranie výlučne na seba. Depresia je choroba, ktorú je potrebné liečiť.

4. Chýbajúca láska vo vzťahu

Ženy sú zložité. Veľa z nich nedokáže mať sex bez toho, aby cítili lásku a potrebujú emocionálne spojenie. Keď sú zaseknuté vo vzťahu, kde sa necítia milované, tak strácajú chuť na pohlavný styk. Namiesto toho, aby absolvovali celú drámu z podvádzania, mnohé sa rozhodli pre celibát. Všetky argumenty, ignorovanie partnera a nedôvera sa môžu časom stať pravidelnou rutinou. 

5. Príliš veľa námahy počas dňa

Ráno vstať, pripraviť raňajky, nachystať sa do práce, pracovať, nakúpiť, prísť domov, pripraviť večeru, oprať... Iste poznáte všetky tie otravné povinnosti. A ak zostane nejaký čas, odpadnete pred televízorom. Na záver dňa sa väčšina žien chce dostať do postele a konečne si oddýchnuť. Pre mnohé predstavuje pridanie sexu do zoznamu príliš veľa práce.

Najnovšie z kategórie: Vzťahy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio