BEAUTY.sk BEAUTY.sk

3 znaky, že ešte nie ste pripravená byť mamou
zdroj: unsplash.com

3 znaky, že ešte nie ste pripravená byť mamou

Máte pocit, že už prišiel ten čas?

Byť rodičom je azda tá najťažšia práca na svete. Aj keď asi nikto nebude nikdy "pripravený" vzdať sa svojho života, pokojného spánku a hlavne plnej peňaženky (okrem mnohých iných vecí). Je dôležité byť plne informovaný, aby ste dokázali urobiť to najlepšie rozhodnutie, keď prichádza k dôležitým životným rozhodnutiam ako to, že sa stane matkou.

1. Rozvrátený vzťah, ktorý sa snažíte "zlepiť"

I keď dieťa v krátkom časovom kontexte môže váš konflikt a zlé pocity vo vašom vzťahu urovnať, tak tiež môže vás s partnerom od seba úplne odohnať. Stres navyše a nové povinnosti v kombinácii s vážnym nedostatkom spánku pomôžu vytvoriť nové problémy a tiež sa vynoria aj tie staré. Predtým, ako začnete plánovať priviesť nový život do sveta, uistite sa, že váš vzťah je pevný, aby ste zaistili čo najlepší život pre vás aj pre vaše malé!

unsplash.com

2. Nemôžete si to dovoliť

Podľa amerického prieskumu potrebujete takmer 250 000 dolárov (približne 214 000 euro) na vychovanie dieťaťa až do veku 18 rokov (a väčšina rodičov platí výdavky svojich potomkov i po tom, čo som dovŕšia 18 rokov). Ak si každý mesiac nemôžete dovoliť nájomné a svoj vlastný životný štýl, pravdepodobne to nie je správny čas, aby ste priviedli dieťa do svojho života. Plienky, výbava, detská výživa, oblečenie a hračky (spolu s miliónom ďalších vecí) predstavujú vysokú sumu. Stať sa mamou je obrovská investícia, ktorej musíte byť ochotní plne sa zaviazať (i po finančnej stránke), aby ste svojmu dieťaťu poskytli čo najlepší život.

3. Rodičia vám neustále pomáhajú

Potrebujete niekoho, kto vám neustále pripomína vaše povinnosti či dokonca pomáha pri úplne bežných veciach? Ak sa spoliehate neustále na svojich vlastných rodičov, aby ste udržali svoj život v poriadku, potom pravdepodobne nie ste pripravení. Plánovanie a celková starostlivosť predstavuje obrovskú časť toho, že ste rodič, a ak to nemôžete urobiť pre seba, určite budete mať trochu ťažké to urobiť pre vášho potomka. 

Najnovšie z kategórie: Tehotenstvo

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio