BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Veci, na ktoré by ste pri výchove deti nemali zabúdať
zdroj: Samphoto

Veci, na ktoré by ste pri výchove deti nemali zabúdať

Dávate si na tieto veci pozor i vy?

Jednanie s partnerom

Svojim deťom musíte ísť príkladom. A preto si naozaj dajte veľký pozor na to, ako sa so svojim partnerom k sebe správate. Všetko, čo sa vaše deti naučia, majú v prvom rade z domova. A vaše správanie k polovičke môže v budúcnosti významne ovplyvniť aj ich vzťahy. Nemôžete pred nimi na seba kričať, osočovať sa a urážať a potom čakať, že ony budú presadzovať úctu.

Ich hádky, ich problém

Mnohí rodičia nechajú svoje deti vydiskutovať si ich problémy. A to je dobré. Netreba zasahovať do každej hádky medzi súrodencami. Mnoho výskumov uvádza, že deti, ktoré si svoje konflikty riešia samé, majú v dospelosti menší problém vyrovnať sa nimi. Ak budete robiť neustále "rozhodcu" medzi nimi, aj v staršom veku budú hľadať nejakého takého človeka a nikdy nebudú schopné riešiť svoje problémy vlastnou hlavou.

Preberajte všetko

A naozaj všetko. Aj konflikty spomínaných hádok medzi súrodencami. Keď si ich vyriešia, zavolajte si ich, posaďte a rozprávajte sa o tom, prečo vlastne k hádke ako takej vôbec prišlo. Každý z nich nech prejaví svoj názor. Naučia sa tak počúvať ostatných. A možno sa naučia, že mnoho nedorozumení pramení z nedostatku komunikácie. 

Najnovšie z kategórie: Mama a dieťa

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio