BEAUTY.sk BEAUTY.sk

Na tento vitamín by ste sa mali teraz zamerať: V akých potravinách ho je najviac?
zdroj: Pixabay.com

Na tento vitamín by ste sa mali teraz zamerať: V akých potravinách ho je najviac?

Samozrejme, naše telo potrebuje rad rôznych vitamínov. Ale práve počas tejto sezóny by ste mali venovať zvýšenú pozornosť tomuto jednému.

Na vitalitu i krajšiu pokožku

Vitamín A patrí k tým vitamínom, ktorých účinky by sme rozhodne nemali podceňovať. Hormonálna rovnováha, lepší zrak, zdravšia pokožka, ale i lepšia vitalita a zdravší organizmus. Toto všetko môžete mať pravidelnou konzumáciou potravín, v ktorých práve tohto vitamínu najviac. A ktoré to sú?

Sladké zemiaky

Známe i ako bataty. Dnes sa práve táto potravina teší veľkej popularite a preto nie je problémom nájsť sladké zemiaky v každých potravinách. Nahraďte nimi klasickú prílohu ako ryžu, či obyčajné zemiaky. Práve bataty obsahujú veľmi veľké množstvo vitamínu A, tak nečakajte a pustite sa do nich. Garantujeme vám, že si ich zamilujete!

Mrkva

Samozrejme, klasika, ktorá má vitamínu A najviac. Konzumáciou len jednej mrvky denne dostanete do svojho tela dostatočné množstvo vitamínu A. Až dvojnásobok odporúčanej dennej dávky. Tak dobrú chuť!

Grapfruit

Ovocie, ktoré obsahuje rad rôznych vitamínov a i tento. Práve grapfruit vám môže vypnúť a rozžiariť pokožku, takže si ho doprajte aspoň párkrát do týždňa. Vyskúšať môžete napríklad čerstvý fresh z tohto ovocia.

Sušené marhule

Ak potrebujete neustále mať po ruke nejaké drobnosti, zaobstarajte si sušené marhule. Okrem vitamínu A sú bohaté na železo, horčík a vitamín B6. Rovnako, ako grapfruit, i sušené marhule blahodárne vplývajú na rozžiarenú pleť a taktiež vám pomôžu zahnať hlad. Takže ideálna pochúťka ak držíte diétu. 

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio