Beauty.sk Beauty.sk

7 krutých vecí o vzťahoch, ktoré nikto nechce počuť
zdroj: pexels.com

7 krutých vecí o vzťahoch, ktoré nikto nechce počuť

Vzťahy si vyžadujú veľa snahy a so svojim partnerom občas budete nespokojní.

Dokonalý vzťah jednoducho neexistuje, no skutočná láska áno. Tá nie je veľkých gestách či drahých daroch, ale o každodenných maličkostiach, drobnostiach a vašom duševnom súznení. Fungujúce vzťahy si vyžadujú veľa snahy od oboch a občas sa stane, že svojim partnerom budete nespokojní. To všetko jednoducho patrí k bežným, zdravým vzťahom. Rovnako ako aj nasledujúce veci, ktoré len málokto rád počúva. 

1. Vášeň sa po čase vytráca

I keď vášeň vo vzťahoch nie je samozrejmosť, v mnohých vzťahoch sa po čase jednoducho pomaly začína vytrácať. Jediným riešením je neustále na nej pracovať a ďalej ju budovať. Ak vám je jedno, či ste dostatočne príťažliví pre vašich partnerov, vášeň sa z vášho vzťahu začína vytrácať. Po rokoch spolu nemusí byť váš jediný outfit rozťahané tepláky, tie nechajte len na upratovanie. Bojujte o vašu lásku a nebojte sa nových vecí, pretože nuda je zabijak vzťahov. 

2. Niekedy sa budete cítiť nešťastne

Dokonca ani ten najlepší vzťah neznamená šťastie po celý čas. Ako to v živote býva, prídu momenty, kedy jednoducho nie sme šťastní. To isté platí aj o vzťahoch. Milujete svojho partnera, no máte pocit, že vám jeho prítomnosť ubližuje a berie energiu. Občas to takto cítia všetci. Chvíle smútku väčšinou bývajú zriedkavé, no ak ich je viac ako tých šťastných zvážte, čo je pre vás oboch v dlhodobom horizonte to správne. Ale ak vaše šťastie vo vzťahu prevažuje, tak viete, že za vašu lásku sa oplatí ďalej bojovať. 

3. Ak nemáte spoločné hodnoty, bude to náročné

Aj keď máte pocit, stačí ak máte rovnaké koníčky a milujete sa, tak vás sklameme. Rovnaké alebo približné životné hodnoty sú vo vzťahu veľmi podstatné. Áno, vzťah je o kompromisoch, ale ak budete stáť v ceste za životným šťastím tomu druhému, tak jediný kompromis bude zmieriť sa s cieľom iba jedného. Z dlhodobého hľadiska sú tieto vzťahy určené na zánik. Možno jeden z partnerov dokáže odložiť svoje plány, no nikdy nebude skutočne šťastný. Preto ak máte pocit, že vás vzťah priveľmi obmedzuje, tak to nie je pre vás to ideálne. 

4. Ten "pravý" neexistuje

Na svete existujú tisícky mužov, no ani jeden nie je ten pravý. Pretože žiadny neexistuje. To, že s niekým ste je iba kvôli tomu, že ste sa stretli v dobre načasovanom momente na správnom mieste. Váš vzťah je vaše rozhodnutie, ktoré učiníte na základe citov a možno z malej časti i rozumu, no nikdy nie kvôli tomu, že vám "osud" naznačil, že máte byť spolu. 

5. Ak máte spoločný bankový účet alebo domáce zvieratko, tak pravdepodobnosť, že sa rozídete je nižšia

Je štatisticky dokázané, že ak vás s partnerom spája niečo rovnako dôležité, ako je živé stvorenie či financie, rozchod nebude vôbec jednoduchý. Veď kto by sa o vášho psíka staral? Kto by si ho nechal? Bude to ten druhý zvládať? Bude to zvládať váš psík? A ďalších milión pochybností. Podobne to je aj s peniazmi. Ak máte niečo, čo vás zaväzuje na dlhšie časové obdobie, rozchod neprichádza do úvahy a podvedome urobíte všetko, aby to klapalo i naďalej. 

6. Protiklady sa naozaj priťahujú, no privedú vás do šialenstva

Už dávno je všetkým jasné, že protiklady sa priťahujú. Rebelské typy, ktoré sa odmietajú podriadiť, si vyberajú "poslušné" pasívnejšie polovičky. Je v poriadku, že niekto miluje svoju rutinu a iný zasa žije voľným životným štýlom. Zo začiatku je tento druh vzťahu zaujímavý, no neskor zistíte, že vás vaše rozdiely privádzajú do úplného šialenstva. 

7. Očakávame nemožné

Zo všetkých strán nás ovplyvňujú určité ideály či vzory lásky. Poznáme ich z romantických filmov, seriálov, kníh či obrázkov alebo citátov. Denne stretávame zaľúbené páry a pri pohľade na nich  veríme, že im ich zaľúbenie vydrží najbližších 15 rokov. No pravdou je, že aj tá najväčšia láska čelí rôznym prekážkam a problémom. Nikdy nebude nič iba ružové a k životu patria aj menšie hádky. Zabudnite na ružové okuliare, pretože malé nezhody nemusia hneď znamenať rozpad vzťahu.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Vzťahy

Pozri viac

Fun rádio