BEAUTY.sk BEAUTY.sk

4 chyby pri upratovaní, ktoré váš domov ešte viac znečistia
zdroj: pixabay.com

4 chyby pri upratovaní, ktoré váš domov ešte viac znečistia

A robí ich takmer každý!

Upratovanie by malo náš domov vyčistiť a odstrániť baktérie, no vďaka týmto chybám robíme presný opak.

1. Stará hubka

Aj keď si možno myslíte, že keď s ňou umývate riad, bude čistá aj samotná hubka. No opak je pravdou. Hubka je v skutočnosti sídlom milióna baktérií. Zachytávajú sa v nej zvyšky jedla a nikdy poriadne nevyschne, preto nikdy nezabúdajte aj na jej pravidelnú výmenu. Tá sa odporúča minimálne raz za mesiac. 

2. Špinavý odpadkový kôš

Samozrejme, že obsah vášho odpadkového koša pravidelne vyhadzujete, ale zárodky baktérií a plesní tam môžu zostať aj dlho po tom, ako ich nahradíte čistým odpadkovým vreckom. Pri pravidelnom upratovaní nezabudnite vyčistiť aj vnútornú časť vášho koša. Myslite aj na ten v kúpeľni či toalete. 

3. Dezinfekcia dosky na krájanie

Po hubke na riad je druhým najšpinavším miestom kuchynská doska na krájanie. Ich čisteniu nevenujeme až takú pozornosť, a preto sa na nej baktérie nemajú problém udržať. Najhoršie sú na tom tie, ktoré sa používajú na krájanie mäsa. Baktérií sa však zbavíte veľmi jednoducho vriacou vodou. 

4. Nepravidelné prezliekanie posteľnej bielizne

Meniť posteľnú bielizeň je potrebné každý týždeň, preto ak patríte k tým, ktoré si nepotrpia na pravidelnosť, robíte chybu. Dávajte si na to väčší pozor, aby ste sa vyvarovali rôznym nepríjemným veciam, ako sú napríklad kožné infekcie, ekzémy a problematická pleť. Na tento veľmi podstatný detail pri upratovaní domácnosti veľa ľudí zabúda.

zdroj: rd.com

Najnovšie z kategórie: Zdravie

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio